Pravá ruka mafiána Escobara žije nedaľeko českých hranic: Miloval Hitlera a Lennona!

Článok

Mafiána Carlosa Lehdera pustili po 33 rokoch na slobodu, hoci pôvodne dostal doživotie. Ihneď po prepustení zamieril do Nemecka. Aký bol život obávaného mafiána, bez ktorého by slávne drogovej impérium narkobaróna Pabla Escobara možno ani nevzniklo?

Lehder sa narodil v roku 1949 v Kolumbii, v krajine, z ktorej pochádzala jeho matka, jeho otec bol však Nemec, a tak má Carlos dvojité občianstvo. Neskôr sa jeho rodičia rozišli a on sa presťahoval do USA, kde začal s drobnými zločiny a podvody. Najviac kradol autá a pašoval ich do Kanady, za čo sa tiež neskôr dostal do väzenia a tam to všetko začalo.

Jeho vzorom bol Hitler

Na cele s ním bol George Jung, ktorý sedel za predaj marihuany. Mal už skúsenosti s jej pašovaním z Mexika. „Keď sme sa trochu zblížili, spýtal sa ma, či viem niečo o kokaínu,“ prezradil pred niekoľkými rokmi Jung v rozhovore pre Frontline. „Povedal som mu, že neviem, ale požiadal som ho nech mi o ňom niečo povie,“ dodal s tým, že mu Lehdera prezradil, že v Kolumbii stojí kilo kokaínu v prepočte asi 120 000 korún, zatiaľ čo v USA to je okolo milióna. Dvojica spoluväzňov začala spriadať plány, ktoré chceli uskutočniť po prepustení. Lehdera sa údajne ešte vo väzení snažil zistiť všetko o pašovanie a drogách, vraj si dokonca robil poznámky. „Nebol blázon, mal však klamné predstavy. Miloval Johna Lennona i Hitlera, „opísal mafiána jeho kumpán.

prečítaj si aj: Plagiátor Kollár

Po prepustení kriminálnici začali s miliardovým biznisom. Podarilo sa im presvedčiť dve mladé Američanky aby si zaplatili dovolenku v Kolumbii a potom do USA previezol drogy vo svojich batožine a tento proces niekoľkokrát opakovali. Neskôr si zaobstarali vlastné lietadlo. Nakoniec Lehdera spoluzaložil s Pablom Escobarom neslávne preslávený medellínsky kartel a stal sa jedným z najväčších pašerákov kokaínu. Po atentáte na kolumbijského ministra spravodlivosti, ktorý brojil proti kartelom, sa však všetko zmenilo. Prezident, ktorý predtým odmietal kohokoľvek vydať do USA teraz súhlasil s vydávaním zločincov. Lehdera sa dal na útek, ale kvôli bahamskej vláde prišiel o celej svojej miliónovej imanie a keď sa skrýval v džungli ochorel horúčkou.

Escobar ho dostal späť do Kolumbie, zohnal mu lekára a najal si ho ako bodyguarda. Keď sa však bývalý boháč Lehdera snažil znovu získať svoje imanie niekto prezradil jeho polohu a polícia ho zatkla. Podľa jednej z teórií ho udal sám Escobar, pretože sa obával jeho radikálnych názorov. V USA bol Lehdera odsúdený na doživotie plus viac ako sto rokov, obratom však udal mnoho svojich kumpánov, a tak mu bol trest radikálne znížený a bol vzatý do programu na ochranu svedkov. Nakoniec si odsedel 33 rokov a trest mu vypršal tento rok.

zdroj:blesk

today

Odporúčané profily

Profilová fotka
Rita Ora
Profilová fotka
Alessandra Ambrosio
Profilová fotka
Martin JAKUBEC