Na boľavé zuby zaberú známe bylinky?

Článok

Už je to zase tu. Nemôžete sa na nič sústrediť, pretože cítite pulzujúca bolesť v ďasnách, ktorú ešte zhoršuje konzumácia akéhokoľvek jedla i pitia. V takom prípade potrebujete jediné – tymianový, mätový alebo harmančekový čaj!

Asi každý z nás sa čas od času presvedčí o tom, že bolesť zubov je neznesiteľným utrpením. A ako na potvoru vždy prichádza vtedy, keď sa to najmenej hodí. Trebárs uprostred noci. Alebo v dňoch, kedy má zubár dovolenku, a vy odmietate vyraziť na najbližšiu pohotovosť. Čím si uľaviť? Pre tých, ktorí nechcú hľadať spásu v práškoch s chemickým zložením, ponúka pomocnú ruku matka príroda. Ktoré bylinky fungujú ako analgetiká s rýchlym účinkom?


Spásonosný tymián

Kedy trhať a kedy nie Prekliatie menom zuby múdrosti. Kedy trhať a kedy nie O tymianu sa priaznivci alternatívnej medicíny zmieňujú často. A najmä v posledných týždňoch, keď svet sužuje koronavírus. Rastlina, ktorá sa v stredoveku vkladala pod vankúš na účely kvalitnejšieho spánku, vďaka svojim antivírusovým zložkám znižuje riziko respiračných chorôb. A to je teraz veľa aktuálna téma! Avšak jej vlastnosti sa hodí aj pri bolesti spôsobenej zubnými kazmi alebo ochorením ďasien. Vyplachovanie úst tymianovým čajom sa teda javí ako možnosť.

prečítaj si aj: Kto je to Boris Kollár?

Priateľ v núdzi

mäta Mäta pieporná sa pridáva do mnohých produktov dentálnej hygieny. Verte, že to nie je len tak pre nič za nič! Dokáže totiž výrazne zredukovať počet mikróbov a baktérií, ktoré ohrozujú sklovinu. Tiež je povestná tým, že uľavuje od bolestí najrôznejšieho pôvodu. A vy máte hneď dve možnosti, ako ju zamestnať. Ponúka sa výplach ako v predošlým prípade, však nič nepokazíte ani tým, keď budete žuť jej listy. Čím dlhšie, tým samozrejme lepšie.

Aj harmanček sa hlási do služby

Harmanček je tradičným patrónom zdravie, ktorého povesť ho doslova predchádza. Urýchľuje hojenie rán, prispieva k regulácii cholesterolu a lieči infekcie, kým bojuje proti depresiám a nespavosti. Ale pozor, tiež pri dentálnom nepohodlie prináša útechu, ktorú toľko potrebujete! Už varíte vodu na harmančekový čaj? Predsa, načo zbytočne otáľať …

today

Odporúčané profily

Profilová fotka
Rita Ora
Profilová fotka
Alessandra Ambrosio
Profilová fotka
Martin JAKUBEC