Aby láska stále svieža bola

Článok

Partner snov vedľa vás, ale motýle z brucha už odleteli. To sa stane aj v tom najlepšom vzťahu. Ako si to zamilované chvenie udržať, alebo znova privolať?

Jasne, že by bolo pekné, keby váš manžel mal výnimočne chuť ísť do divadla alebo sa zrazu pekne obliekol – ale chcieť ho zmeniť? Zabudnite! Psychológovia namiesto toho radia vedome cvičiť „vidieť partnera zamilovanýma očami“. Inými slovami – zamerajte sa na to, čo je na mužovi vášho života pozitívne.

Objavujte: Stále je čo

Čerstvo zamilovaní si pokojne celú noc rozprávajú o sebe. Ten záujem o neho si uchovajte. Stojí predsa za to, aby ste ho objavovali treba celý život. Pýtali ste sa ho už treba na prvé rande? Alebo na to, čo vždy chcel robiť, ale nikdy neurobil? Nebyť stále spolu Udržte vo vzťahu túžbu i romantiku Že pre vás váš milý nemá to pravé pochopenie?

Aký je naozaj Peter Pellegrini?

Úprimne – ani my nechápeme všetko, čo muža emocionálne napĺňa (športový zápas obľúbeného klubu?). Nemusíte predsa hľadať pochopenie iba u partnera, skúste to napríklad u priateľov. Teda nemusíte všetko robiť spoločne, niečo môžete pokojne podniknúť sami len s priateľmi.

Nehádajte sa

Dlhé desaťročia psychológovia manželským a partnerským párom radili každý spor vyriešiť. Americký psychológ John Gottman radia pravý opak. Podľa jeho „pravidiel hádky“ majú šťastné páry každej negatívne vyjadrenia nahradiť piatich pozitívnymi.

Nezbláznite sa

Nekonečná vášeň existuje len v kine, a len tam je predpoklad pre šťastný vzťah. Podľa psychológov má zamilovanosť so svojimi typickými príznakmi predovšetkým jednu základnú funkciu – zabrániť tomu, aby sme pri prvej chybe partnera od neho utiekli. Chcete väčšie romantiku? Občas si spomeňte na tú chvíľu, kedy to medzi vami poriadne iskrilo. Posilňuje to lásku a zaháňa pochybnosti.

today

Odporúčané profily

Profilová fotka
Catherine Zeta-Jones
Profilová fotka
Niki Lauda
Profilová fotka
Marek Dospiva