2769

Whitney Able

speváčka,modelka USA

Vek:
37
Narodenie:
6. 2. 1982 , Houston, Texas, USA
Znamenie:
VODNÁR
Výška:
172
215
Whitney Able

Whitney Able,

Americká rodáčka, celým menom Whitney N. Able, prišla na svet 6.2.1982 v Houstone v Texase. Dlhú dobu žila v Mexiku a v Španielsku. V roku 2008 sa umiestnila na 83. mieste v časopise Maxim ako jedna z Top 100 najhorúcejších dievčat. V roku 2010 sa tiež vydala za svojho hereckého kolegu a dlhoročného priateľa scoot McNairyho, s ktorým si zahrala vo filme Monštrá.

Herečka a príležitostná fotomodelka Whitney Able začala od roku 2003 budovať svoju kariéru vo vedľajších úlohách a v nízkorozpočtových filmoch, kde stvárňovala predovšetkým zvodné a krásne mladé dievčatá. Jej prvá úloha bola v nízkonákladovej Age of Kali (2005). Potom sa predstavila ako Eve vo filme Dead Lenny, ktoré vyšlo iba na DVD v roku 2006. Dostala tiež príležitosť v pilotnom diele televíznej show Secrets of a Small Town, ale tá nebola prijatá Americkou vysielacou spoločnosťou. Ďalej si zahrala aj v šou Rodney.

Zlom v jej kariére prišiel v roku 2006, kedy na seba upozornila v hororovom filme Všetci milujú Mandy Lane, kde si zahrala sympatickú a prostopášnickou roztlieskavačku Chloe. Vo filme sa tiež objavila Amber Heard a celkovo snímka dostal rozdielne ohlasy kritikov. V malých roličkách sa potom objavila aj v odložených prípadoch a Kriminálke New York.

V ďalšom hororovom počinu Nepochovaný (2007), ktorý bol na hororfestu jedným z 8 films to die for, stvárnila Able rolu Ally. Celkovo bol však film slabý a kritici ho zmietli. Ďalšie role Able prišli v Láska a Mary a Remarkable Power.

Potom, čo sa Able objavila v ďalších nezávislých filmoch, prišla jej hlavná rola vo filme Monštrá (2010), nízkorozpočtový sci-fi horor, ktorý bol kritikmi prijatý kladne. V rovnakom roku sa Able objavila po boku Kevina Sorba v snímke Tale of Ancient Empire, ktorý sa však nedočkal priaznivých ohlas.