6802

Veronika Remišová

Vek:
44
Narodenie:
31. Mája 1976 ŽILINA
Znamenie:
BLÍŽENCI
Výška:
175
951
Veronika Remišová

Veronika Remišová,

Mgr.art. Veronika Remišová, ArtD.,  rod. Belošovičová je slovenská politička, predsedkyňa politickej strany ZA ĽUDÍ, podpredsedníčka vlády Slovenskej republiky a ministerka investícií , regionálneho rozvoja a informatizácie vo vláde Igora Matoviča.

Vo volebnom období 2016 – 2020 bola zvolená za poslankyňu Národnej rady SR  za stranu OĽaNO V roku 2019  vstúpila do vznikajúcej strany bývalého prezidenta Andreja KISKU, ZA ĽUDÍ a na ustanovujúcom sneme bola zvolená za jej prvú podpredsedníčku. Koncom marca ju Andrej Kiska poveril svojim zastupovaním na rokovaniach, ale ostal predsedom strany a zúčastňoval sa na jej riadení. V júni 2020 ale exprezident oznámil, že už ďalej nebude predsedom strany Za ľudí. Veronika Remišová oznámila ako prvá, že bude kandidovať na predsedníčku najmenšej parlamentnej strany Za ľudí a 8. augusta 2020 bola zvolená.

Veronika Remišová skončila magisterské a doktorandské štúdium v umeleckom odbore divadelné umenie na Vysokej škole múzických umení  kde získala Mgr.art.a ArtD Absolvovala tiež odbor audiovizuálnej komunikácie na Sorbone v Paríži kde získala titul DEA a bruselskú Collège d’Études Interdisciplinaires (titul M.A.). Potom pracovala na oddelení prekladov v Európskej komisii v Luxembursku, manažovala európsky program pre mládež a politiky vzdelávania. Po návrate na Slovensko prednášala na Univerzite Komenského.

V parlamentných voľbách vo februari 2020 kandidovala na druhom mieste kandidátky Za ľudí, získala 81 395 hlasov a udržala si druhé miesto v strane.9 marca 2020 predseda strany Za ľudí, Andrej KISKA oznámil, že má problémy so srdcom a rokovania s koaličnými partnermi nechal Veronike Remišovej a ďalším podpredsedom strany. Kiska sa rozhovorov naposledy zúčastnil 5. marca.

Veronika Remišová bola považovaná za favoritku na predsedníčku strany na sneme, ktorý sa konal v sobotu 8. augusta 2020. Jej súperom bol Miroslav Kollár. Remišovú podporil odchádzajúci Andrej KISKA, 50 okresných snemov a viacero osobností strany. Remišová je vnímaná viac ako Kiskova pokračovateľka. Kiska budoval ZA ĽUDÍ ako „nevyhranenú a široko rozkročenú stredovú stranu“. Na rozdiel od Remišovej je Kollár viac otvorený spájaniu s inými stranami a chcel by stranu presnejšie názorovo určiť. Podľa Denníka N bola favoritkou Remišová.

Na sneme získala 76 hlasov, Kollár 33. Po zvolení Remišová uviedla: „Chcem, aby vízia, ktorú Andrej [Kiska] nastavil, žila ďalej, aby sme boli modernou, európskou stredovou stranou. Takáto stredová alternatíva na politickej scéne nie je, my sme jediná takáto alternatíva

Články týkajúce sa Veronika Remišová

Vicepremiérka Remišová: Štátne IT centrum sa stáva skutočnosťou

Zásadný krok k lepšej informatizácii a digitalizácii štátu. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) podalo návrh na…

Ministerka Remišová: Slovensko má rezervy pri vzdelanostnej politike a pri environmentálnych témach

Slovensko dosiahlo za posledné dva roky dobré výsledky v oblasti  sociálnej inklúzie. Naopak, menej úspešné bolo pri smerovaní k znalostnej…

Matovič finišuje! Prvé ministerstvá dohodnuté

Zdá sa, že koaličné rokovania pomaly finišujú a ani nie dva týždne od volieb by sme mohli spoznať novú vládu….