1152

Sima Martausová

Vek:
31
Narodenie:
26. február 1988, Považská Bystrica
Znamenie:
RYBY
Výška:
418
Sima Martausová

Sima Martausová

Vlastným menom Simona Martausová, ale od detstva ju skoro všetci volajú Sima. Miluje hory, sneh, dobré jedlo, kávu, vínko, pekné piesne, ľudí. Je slovenská pesníčkarka a bývalá divadelná herečka, členka Radošínskeho naivného divadla. Pochádza z Pocažskej Bystrice, študovala divadelné umenie na Akadémii umení v Banskej Bystrici. V roku 2009 sa stala víťazkou hudobnej súťaže Gospel talent

Hoci sa jej hudba vždy páčila, nikdy nemala cieľ „byť speváčkou“. Po strednej priemyselnej škole (odbor TIS), po vysokej škole (AKU v Banskej Bystrici) a počas pôsobenia v Radošinskom naivnom divadle, si  ju hudba našla sama. Zistila, že hudba, tvorenie piesní a spievanie ju napĺňa radosťou a pokojom, a preto sa rozhodla hudbe venovať naplno.

Na jeseň roku 2013 začala spolupracovať s hudobným manažérom Jožkom Šebom, ktorý ju zoznámil s kapelou (Igor „Ajdži“ Sabo, Martin Wittgruber, Martin Gašpar, Martin Zajko a Pišta Lengyel), s ktorou hráva dodnes.

V roku 2014 jej Zväz autorov a interpretov populárnej hudby udelil ocenenie Objav roka a album roka (za album Dobrý deň, to som ja). V roku 2018 – ocenenie speváčka roka .

diskografia

2011, Vyzliecť si človeka (vydavateľstvo Studio Lux)

2013, Dobrý deň, to som ja (vydavateľstvo Joma), multi-platinový album

2014, Na pravom poludní ( vydavateľstvo Joma)

2016, Smej sa, duša moja ( vydavateľstvo Joma)