3218

Sienna Guillory

Vek:
44
Narodenie:
16. 3. 1975 , Kettering, Northamptonshire, Anglicko
Znamenie:
RYBY
Výška:
168
294
Sienna Guillory

Sienna Guillory,

sa narodila v Anglicku v meste Kettering v Northamptonshireu. Jej rodičmi je slávny folkový gitarista Isaac Guillory a anglická modelka Tina Thompsonová, s ktorou sa Isaac oženil v r. 1973.

Vyrastala v Londýne, v 11 rokoch sa ale odsťahovali do do Norfolku. Tiež strávila nejaký čas v Mexiku s príbuznými, aby sa naučila po španielsky. Má nevlastného brata Jace, s ktorým zdieľa rovnakú matku, jej rodičia sa ale v r. 1990 rozviedli a jej otec si vzal Vickie McMillan, vďaka čomu získala ďalšie dva nevlastných súrodencov – Ellie a Jacoba.

Už od dvoch rokov, keď dostala od svojho otca koňa, sa zaujímala o jazdectvo.

V 90. rokoch začala svoju modelingovú a hereckú kariéru. Stala sa tvárou niekoľkých značiek, napr. Hugo Boss, Armani, Dolce & Gabanna a objavila sa v niekoľkých módnych časopisoch. Neskôr sa Sienna v r. 2002 umiestnila na 89. miesto v rebríčku Najsexi žena na svete časopisu Maxim. V r. 1993 mal jej herecký debut malú úlohu – objavila sa tam ako mladá jazdkyňa. V r. 1995 si kvôli štúdiu urobila od herectva pauzu.

Jej otec v decembri 2000 vo veku 53 rokov zomrel na rakovinu.

Študovala tiež na New World School of Arts v Miami a na Parížskej konzervatóriu, vďaka čomu dostávala malej role napr. Vo filme „Kiss Kiss Bang Bang“ alebo „Traja králi“. Lenže ju viac preslávili úlohy vo filmoch „Stroj času“, „Resident Evil: Apokalypsa“, „Eragon“, „Resident Evil: Afterlife“ a „Resident Evil: Odplata“, vďaka čomu získala v Hollywoode pevné postavenie.

Pôvodne sa mala objaviť aj vo filme „Resident Evil: Zánik“, lenže dala prednosť natáčania „Eragona“.

Prejavila tiež svoju nechuť k Hollywoode, pretože nechcela byť jej súčasťou, pretože sa bála, že by bola ďalšia „korisťou“ médií.

V r. 2000 chodila s anglickým hercom Enzom Cilentim, ktorý je rovnako starý ako ona, a o dva roky neskôr sa spolu vzali. V r. 2004 sa zúčastnili Tour de France z charitatívnych účelov.
Vo februári 2011 porodila Sienna dcéry-dvojičky – Valentínu a Luciu Cilento – pomenované po jej priať a babičke, ktoré zhodou okolností boli tiež sestry-dvojičky.