Výška:
176
489

Serena Williams,

je americká profesionálna tenistka, jedena z najlepších hráčok tenisu, niektorí komentátori, odborníkov a hráči dokonca ju nazvali za najlepšieho hráča v histórii tenisu.Predstavuje súčasnú svetovú jedničku vo dvojhre a bývalú vo štvorhre, aj keď vyhrala svoj prvý Zlatý Grand Slam, keď vyhrala všetky štyri grandslamové turnaje a na olympijských hrách v oboch súťažiach. Ako jediná hráčka tenisu na odmenách  zarobila viac ako $ 70 miliónov eur, a je úradujúcim šampiónom vo Wimbledone a na olympijských hrách.

prvýkrát sa stala  najlepšou tenistkou dvojhry   8. Júla 2002, a celkovo šesť krát od tejto doby . Naposledy 18. Februára 2013 vo veku 31 rokov 4 mesiace a 24 dní, ako najstaršou svetovou jednotkou v histórii WTA. Vo dvojhre vyhrala 22 grandslamových titulov, ktoré v rámci otvorenej hry  o rozdelení 1. priečku so  Steffi Grafovou. To je jedena zo šiestich  ženských tenistiek v novej ére, ktorej sa podarilo dokončiť Grand Slam v dvojhre a historicky jeden z troch, ktoré vyhrali každú zo štyroch hlavných aspoň tri krát. Je tiež prvou hráčkou histórie, ktorá získala šesť titulov po sebe. V londýne olympijské hry, sa stala po  Steffi Grafovj  druhou ženou otvorenej arény, ktorá získala Golden Grand Slam vo dvojhre.

Celkovo vyhrala 38 grandslam titulov, z toho 22 v dvojhre, 14 a 2 v zmiešanej štvorhre, čo ju v kontexte otvorenej éry stavia na  2. miesto za Martinu Navratilovú. Na WTA Tour nastrieľala 71 singlových a 23 deblových titulov.