4142

Richard SULÍK

Vek:
51
Narodenie:
12. januára 1968
Znamenie:
KOZOROŽEC
Výška:
178
-198
Richard SULÍK

Richard Sulík,

Richard Sulík sa narodil 12.januára 1968 v Bratislave, má dve mladšie sestry. V dvanástich rokoch emigroval spolu s rodičmi do Západného Nemecka, kde študoval fyziku a neskôr ekonómiu na mníchovskej univerzite  Ludvik Maximilian Universität.

V roku 1991 sa vrátil na Slovensko, kde založil firmu FaxCopy a riadil ju 10 rokov. Vo firme už nepôsobí a nemá v nej po predaji ani majetkový podiel. V roku 2003 promoval na Národohospodárskej fakulte Ekonomickej niverzity v  Bratislave.

Bol spoluautorom slovenskej daňovej reformy uskutočnenej v roku 2003.Daňová reforma zaviedla rovnú 19% daň zo všetkých druhov príjmov, ako i zjednotila daň z pridanej hodnoty na základnú sadzbu 19% (avšak po novele z roku 2008 existujú opäť 2 sadzby so spodnou určenou na 10%). Neskôr pôsobil ako poradca ministrov financií Ivana Mikloša.Od roku 2004 dva roky viedol spoločnosť OLO a.s, ktorá je vo vlastníctve mesta Bratislava a je zodpovedná za odvoz, spracovanie a likvidáciu odpadu v meste.

Po úspechu strany SaS v parlamentných voľbách 12.júna 2010 (12,14 %) bol zvolený za predsedu Národnej rady Slovenskej republiky.

Sulíkova strana SaS v októbri 2011 odmietla podporiť vládny návrh slovenskej účasti na tzv. Eurovale. Otázka hlasovania o Eurovale bola následne spojená s dôverou vláde Ivety Radičovej. Poslanci SaS svoj názor nezmenili, Euroval nebol schválený a vláda stratila dôveru parlamentu. 13. októbra 2011 bol Richard Sulík odvolaný z postu predsedu NR SR. Za predsedu bol následne zvolený Pavol Hrušovský.

Sulík bol spolu s Danielom Lipšicom šiestym najdôveryhodnejším politikom Slovenska v roku 2011

Dňa 24.mája 2014 získal poslanecký mandát vo voľbách do Európskeho parlamentu.

Články týkajúce sa Richard SULÍK

Sulík pristúpi na dohodu s Trubanom

Predvolebnú dohodu o neútočení podpíšu Kiska aj Sulík. Ale len ak v nej bude vylúčená spolupráca so Smerom, SNS a…

Sulík zvolal stretnutie opozičných lídrov.Na čom sa dohodli?

Predsedovia niekoľkých opozičných strán sa na spoločnom pondelkovom stretnutí dohodli na postupe pri troch veľkých spoločenských témach. Tými sú vzájomné…