4437

Petra Vlhová

Vek:
24
Narodenie:
13. júna 1995 Liptovský Mikuláš
Znamenie:
VÁHY
Výška:
180
921
Petra Vlhová

Petra Vlhová,

Petra Vlhová je úspešná slovenská zjazdová lyžiarka a úradujúca majsterka sveta v obrovskom slalome. Na tohtoročných majstrovstvách sveta obhájila aj striebro z alpskej kombinácie a bronz zo slalomu.

Je bývalou členkou LK v Liptovskom Mikuláši, LKS Banská Bystrica (tréner  Tomáš Hudec), v sezóne 2011/2012 bola členkou Ski Klub Javorovica Liptovský Ján a Centra olympijskej prípravy Poprad. Od roku 2013 jazdila za športový klub Ski team Vlha Liptovský Mikuláš a jej osobným trénerom bol do 30. apríla 2016 Ivan Iľanovský. V súčasnosti je členkou Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, trénuje ju Livio Magoni, kondičným trénerom je Šimon Klimčík.

Vo februári 2011 sa vo  švajšiarskej Crans Montane stala juniorskou majsterkou sveta v obrovskom slalome v kategórii do 18 rokov. V slalome rovnakej vekovej kategórie obsadila 4. miesto.V sezóne 2011 / 2012 vyhrala anketu Lyžiar roka.

V januári 2012 sa v rakúskom Innsbrucku  stala víťazkou slalomu na zimných olympijských hrách mládeže. Vyhrala tak prvú slovenskú zlatú medailu zimných olympijských hier mládeže.V superkombinácii a obrovskom slalome získala na tomto podujatí 4. miesta. Získala tiež titul majsterky na otvorených majstrovstvách Slovenska v Jasnej. Na juniorských majstrovstvách sveta v talianskom Roccarase v marci 2012 získala bronzovú medailu. V tejto sezóne ju trénoval Ivan Iľanovský.

Petra Vlhová bola súčasťou reprezentačného družstva v alpskom lyžovaní Slovenskej lyžiarskej asociácie pre sezónu 2012/2013. Pri svojej premiére vo svetovom pohári zaznamenala veľký úspech, keď v slalome v rakúskom Semmeringu  skončila na výbornom 11. mieste.

Vo februári 2014 sa na domácom svahu v Jasnej stala juniorskou majsterkou sveta v slalome. Reprezentovala Slovensko na zimných olympijských hrách v Soči 2014.

Svoje prvé víťazstvo vo Svetovom pohári získala 13. decembra 2015 vo švédskom Are v slalome. 14. februára 2017 v tímovej súťaži vo švajčiarskom St. Moritz v družstve s Veronikou Velez-Zuzulovou, Andreasom Źampom a Matejom Fallatom získala striebornú medailu.

Druhé víťazstvo vo Svetovom pohári dosiahla slalomovou výhrou v Aspene. V rámci sezóny sa vyšvihla zo siedmeho na piate miesto.

Články týkajúce sa Petra Vlhová

Športovcom roka je Vlhová

BRATISLAVA. Bol to jeden z vrcholov športového roka na Slovensku. Vo februári sa Petra Vlhová stala majsterkou sveta v obrovskom…