3009

Pamela Anderson

Vek:
52
Narodenie:
1. 7. 1967 , Ladysmith, British Columbia, Kanada
Znamenie:
RAK
Výška:
170
1243
Pamela Anderson

Pamela Anderson,

Jej otec Barry pracoval u vysokej pece a matka Carol bola čašníčka. Pamela Andersonová má o 5 rokov mladšieho brata Gerryho. Je vysoká 170 cm a váži 49 kg. Jej záujmy sú gymnastika, meditácie, jazda na bicykli, dlhé prechádzky a varenie.

Jej prvý zlom prišiel v roku 1989, keď sledovala zápas v americkom futbale vo Vancouveri. Kameraman našiel v hľadisku jej tvár, ktorá sa vzápätí objavila na obrie obrazovke. Pamela na sebe náhodou mala tričko firmy Labatt a jej úspech u publika očaril pracovníkov firmy natoľko, že jej ponúkli prácu v reklame (bola to reklama na pivo).

V roku 1989 jej agenti telefonovali domov do Vancouveru, aby v Kalifornii nafotila fotky pre Playboy, avšak Pamela bola pobúrená. Na naliehanie jej matky a deda, ktorí jej radili, aby si nenechala takú príležitosť ujsť, odletela do L.A., kde jej kariéra začala. Onedlho sa objavila v časopise Playboy ako „Dievča mesiaca“. Potom získala menšie úlohy v seriáloch ako Ženatý so záväzkami „Married with children“ (1990) a Kutil Tim „Home Improvement“ (1991). V tej dobe si nechala plasticky zväčšiť prsia na veľkosť 80 C, ktoré ju urobili neodolateľnou.

Pamela Andersonová sa najviac preslávila seriálom Pobrežná hliadka „Baywatch“ v úlohe neodolateľné č.j. Parker. Počas jej pôsobenia v seriáli jeho sledovanosť obrovsky rástla a Pamela sa tak stala v krátkom čase veľmi populárne. Tiež sa niekoľkokrát objavila na obaloch časopisu Playboy (čo do počtu fotografií na titulnej strane drží svetový primát). V Pobrežná hliadke Pamela vydržala, až do konca 6. série, keď ju David Hasselhoff kvôli jej milostným avantýrám často hrozil vyhodením. Seriál opustila s dôvodom, že sa chce viac venovať svojmu synovi.

Aj keď Pameline akčný film Barb Wire, futuristická rozprávka o feministické akčné hrdinke slávil úspech, Pamela tvrdila, že je jej jedno, či ešte niekedy natočí nejaký film. Ovšem kritiky na film chválou šetrili, Pamela dokonca získala anticenu Zlatá malina za najhoršie herečku v hlavnej úlohe.

Pre väčšie ohlas vyhlásila, že nikdy nechcela byť viac, než dobrou manželkou a matkou. Bola videná s niektorými hollywoodskymi starými mládencami, medzi ktoré patril napríklad Dean Cain, Sylvester Stallone a Scott Baio. Potom prekvapila mnoho svojich priateľov vrátane rodiny, keď sa po štvordňovej známosti vydala za Tommyho Lee, bubeníka skupiny Mötley Crüe. Svadbu mali 19. 2. 1995 na pláži v Cancúne, ženích mal na sebe krátke džínsy, nevesta úzke biele bikiny.

Namiesto snubných prstienkov si nechali vytetovať mená svojich náprotivkov. Zoznámili sa na jednej silvestrovskej párty, kde ale Tommy Pamelu na prvý pohľad príliš neoslnil. Ovšem Pamela jeho romantizmu neskôr podľahla. V júni 1996 sa im narodil syn Brandon a v decembri 1997 ďalší syn Dylan. To už ale ich manželstvo bolo v rozpadu. Pamela požiadala po niekoľkých Tommyho fyzických napadnutí, za ktoré Tommy tiež skončil za mrežami, o rozvod. V roku 1999 sa, ale dali opäť dokopy a naplánovali ďalšie svadbu. V rovnakom roku si tiež nechala odstrániť silikónové implantáty – vrchná objem si z 90 cm nechala zmenšiť na „púhych“ 80.

Druhým manželom Pamely Anderson sa stal americký hudobník Kid Rock, za ktorého sa vydala 29.7.2006 vo francúzskom letovisku Saint-Tropez. Rozviedli sa 27. 11. 2007.

Ani ďalší vzťah Pamele nevydržal. Manželstvo s hráčom pokru Rickom Salomonom bolo po pol roku, v marci 2008 anulované.