2362

Nial Horran

Vek:
26
Narodenie:
13. 9. 1993 Mullingar,Irsko
Znamenie:
Panna
Výška:
175
715
Nial Horran

Nial Horran,

sa narodil 13. septembra 1993 v Írskom meste Mullingar. Pochádzal z rozvedenej rodiny. So svojím starším bratom boli po rozvode pridelení do starostlivosti matky, neskôr o rok sa presťahovali k matke. Navštevoval základnú školu St. Kenny´s Nationa School a aj Rímsko-katolícku chlapčenskú školu Coláisté Mhuire. Pôsobil v školskom zbore s ktorým vystupoval na Vianociach. Jeho vášeň ku gitare objavil vďaka svojmu staršiemu bratovi, ktorý ju dostal na Vianoce ale hrať sa mu na ňu moc nechcelo tak sa toho ujal práve Nial. Pomocou Youtube sa naučil hrať.

Ako teenager vystupoval v jednom Dublinskom klube s finalistkou šiestej série britskej speváckej súťaže X faktor 2019. Nial sa rozhodol v 16 rokoch za riskovať a prihlásiť do 7 série X faktora. Kde ho spolu s ďalšími 4 mladíkmi spojili ako skupinu. A tak vznikla skupina One Directions. Prvá pieseň s ktorou spoločne vystúpili bola akustická verzia „Torn“ od Natálie Imbruglie. Počas ich prvých vystúpení si skupina získala popularitu v celej Británii. One Direction si nakoniec zo súťaže odniesla tretie miesto. Krátko po ich pôsobení v súťaží podpísali nahrávaciu zmluvu v cene 2 miliónov dolárov s Syco Music. Nahrávacia spoločnosť bola založená Simonom Cowellom, hlavným porotcom X faktora.

V Roku 2011 skupina One Directions odletela do Los Angeles, kde sa stretli s producentom RedOne a začala pracovať na prvom albume. Mesiac na to vyšiel u knižného nakladateľstva HarperColins titul One directions: Forever Young. Pieseň je o piatich  chlapcoch z rôznych časti zeme, ktorý sa behom piatich mesiacoch ako skupina stali idolmi teenageru  po celom svete. Ich ďalšie pripravované album a zároveň aj historicky prvý singl „What Makes You Beautiful“ sa objavil 11. septembra a hneď sa dostal na prvú priečku  hitparády najpredávanejší hudobný singl vo Veľkej Británii. Mesiac na to skupina vyrazila na turné s názvom Up All Night Tour, ktoré malo naplánovaných 54 koncertov vo Veľkej Británii a Severnej Amerike. Počas turné sa skupina objavila v epizóde amerického sitcomu iCarly.

Už v roku 2012 vyšlo ich druhé album, ktoré sa tiež dostalo na prvú priečku hitparády v 35 krajinách a s 4,4 miliónov predaných kusov sa stalo štvrtým najpredávanejším albumom roka. Vyrazili na ďalšie turné Take Me Home. Tentokrát išlo o 123 koncertov po celom svete.  One Directions sa darilo tak isto aj pri ich vydaní tretieho albumu sa dostali hneď na priečku a preto sa skupina stala v histórii prvou ktorej 3 albá debutovali na prvé priečky. Hlavní singel „Best Song Ever“ vydaní 22. júla  trhol rekord na Youtube kanály Vevo, kde mal behom prvých 24 hodín 12,3 miliónov zhliadnutí, čím prekonali aj doterajšiu držiteľku Miley Cyrus.V roku 2016 podpísal Niall Horan zmluvu s nahrávaciu spoločnosťou Capitol Records  čím sa dal na sólovú karieru a 29. septembra vydal toho roku svoj prvý sólový sing „This Town“. Tento singl sa prebojoval na 9. priečku UK Singles Chart a 20. pozíciu amerického rebríčku Billboard Hot 100. Niall získal na predávaní prestížnych cien American Music Awards 2017 ocenenie v kategórii Nováčik roka.  V roku 2017 vyšlo jeho štúdiové album  Flicker, ktoré ovládlo prvú priečku americkej hitparády Billboard 200. S propagáciou alba Ficker začal 29. augusta v Dubline, kde zahájil turné, ktoré malo 20 koncertov na územiach Európy, Austrálie, Ázie a Ameriky.