2772

Natsumi Abe

japonská speváčka

Vek:
38
Narodenie:
10. 8. 1981 , Muroran, Japonsko
Znamenie:
LEV
Výška:
155
88
Natsumi Abe

Nacu Abe,

je japonská speváčka, modelka, herečka, moderátorka, tiež hrá v muzikáloch a v súčasnosti začína aj v opere a pracuje tiež ako DJ v rozhlase. Pochádza z japonského ostrova Hokkaidó, kde tiež má svoje trvalé bydlisko. Býva spoločne s rodičmi a sestrou. Jej mladšia sestra Asami Abe (nar. 27. februára 1985) je tiež úspešná herečka a speváčka. Prechodné bývanie má v štvrti Šibuja v Tokiu.

Spievať začala v „prvej generácii“ Morning Musume založenú producentom Čunka v TV show Asajan. Postupom času jej zverovalo dominantné postavenie v skupine, takže spievala veľkú časť repertoáru. Medzi fanúšikmi sa stala známou ako tvár Morning Musume. Zo skupiny odišla 25. januára 2004 a pokračovala vo svojej sólovej kariére. Totiž už v roku 2003 krátko po svojich dvadsiatich narodeninách vydala svoj prvý singel s názvom 22 Sai no Wataši. Aj keď pracovala sólovo, tak pri tom ešte pôsobila v ďalších skupinách Hello! Projektu, z ktorých bola asi „najvzdelanejší“ zostava Nočiura Nacu, ktorá okrem jej samotnej tvorilo ďalšie dve sólové speváčky, a to Maki Goto a Aja Macura.

Vydanie jej albumu roka 2005 bolo zrušené, vrátane singlu Narijamanai Tambourine, ktoré malo byť vydané v januári 2005. Vo februári 2005 sa zapojila späť do aktivít Hello! Projekt, a to pri turné Nočiura Nacu.

Roku 2007 si zaspievala po boku súčasných i bývalých speváčok Morning Musume Kaori Ída, Maki goto, Risa Nígaki a Koharu Kusumi v piesni k desiatemu výročiu Morning Musume, Morning Musume Tandžó 10nen Kinentai.

V roku 2004 zažila svoj prvý škandál kvôli plagiátorstvu básní, ktoré vydala vo svojej knihe. Kvôli tomto škandále si vzala trojmesačné voľno. Verejne sa za tento škandál ospravedlnila a vzdala sa všetkých príjmov.

Druhý škandál sa stal 9. októbra 2007, kedy nedala prednosť pri vychádzaní a zrazila motoristu na skútri. Škoda bola uhradená, nebola podaná žaloba a nehoda sa zaobišla bez vážneho zranenia.