2976

Monika Absolonová

Vek:
43
Narodenie:
27. 9. 1976 , Benešov u Prahy, Československo
Znamenie:
VÁHY
Výška:
172
212
Monika Absolonová

Monika Absolonová,

debutovala roku 1993 albumom MONIKA, ktorého interpretácia vyniesla o rok neskôr nomináciu na českú Gramy v kategórii objav roka, v tom istom roku vyšiel album ĎALEJ LEN PRI MNE STOJ. Za zmienku stojí aj účinkovanie v pražskom aj bratislavskom naštudovanie muzikálu DRACULA, alebo filmová rola čarodejnice vo filmovej rozprávke Princezná z mlyna II, v ktorej vystriedala Luciu Bílú.

Novinka PRVÝ DEŇ predstavovala zatiaľ najvyspelejší prírastok diskografie, repertoár stojí napospol na pôvodných skladbách producenta ROMANA Štefl, výnimku predstavujú dva prevzaté evergreeny, Seegerov POVEDZ, KDE TY KVETY SÚ a Lynneho SVĚTZÁZRAKŮ, ktorý v origináli naspievala OLIVIA NEWTON-JOHN ako XANADU.

Prvým singlom z albumu bola titulná pesnička PRVEJ deň.V roku 2001 vyšlo Monike CD SOM neverný, v roku 2003 sa preslávila rolou v muzikáli KLEOPATRA hlavnou rolou za, ktorú bola nominovaná na Thalia, ďalej sme mohli Moniku vidieť v muzikái Rebelové, Noc na Karlštejne , v roku 2005 v muzikáli Traja mušketieri.

Teraz vystupuje v muzikáloch ANGELIKA v divadle Brodway (Angelika – bola nominovaná na Thalia) a obnovenej verzii Traja mušketieri v divadle Hybernia (Mylady). Tento rok by mala vydať nové CD.