896

Miley Cyrus

Vek:
26
Narodenie:
23. 11. 1992 , Franklin, Tennessee, USA
Znamenie:
STRELEC
Výška:
165
820
Miley Cyrus

Miley Cyrus

Miley Ray Cyrus sa narodila 23. Novembra 1992 v meste Franklin v americkom štáte Tennessee, ako Destiny Hope Cyrus. Miley pochádza z umeleckej rodiny, jej matka je Leticia Jean „Tish“ Cyrus je výrobcom a herečka, zatiaľ čo jej otec Billy Ray Cyrus je veľký hudobník, skladateľ a v neposlednom rade, herec. Spevák sa narodil s supraventrikulárna tachykardia, ktorá je akýmsi rýchlo srdcovou arytmiou. Jej narodenia menom Destiny Hope by mali vyjadriť viery rodičov, že veľa v živote dosiahnuť. V rovnakom čase dostal prezývku Smajlík, ktorý bol neskôr skrátený na Miley. Dôvod, pre Smiley bol obyčajný, ako dieťa bude často úsmev. Sám Miley potom sa zmenia na Miley Ray Cyrus. Stredné meno Ray si vybral po jeho starý otec Ronald Ray Cyrus, ktorý bol americký demokratický politik. Zomrel 28. Februára 2006, rakoviny pľúc a Miley pre neho napísala pieseň „I Miss You“, ktorý vyšiel v roku 2007 na albume Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus.Miley Ray Cyrus sa narodila 23. Novembra 1992 v meste Franklin v americkom štáte Tennessee, ako Destiny Hope Cyrus. Miley pochádza z umeleckej rodiny, to matka, je Leticia Jean „Tish“ Cyrus je výrobcom a herečka, zatiaľ čo jej otec Billy Ray Cyrus je veľký hudobník, skladateľ a v neposlednom rade, herec. Spevák sa narodil s supraventrikulárna tachykardia, že je akýmsi rýchlo srdcia arytmiou. To narodenia menom Destiny Hope by mali vyjadriť viery rodičov, že veľa v mojom živote dosiahnuť. V rovnakom čase dostal prezývku Smajlík, ktorý bol neskôr skrátený na Miley. Dôvod, pre Smiley bol obyčajný, ako dieťa bude často úsmev. Sám Miley potom sa zmenia na Miley Ray Cyrus. Stredne meno Ray si vybral po jeho starý otec, Ronald Ray Cyrus, ktorý bol americký demokratický politik. Zomrel 28. Februára 2006, rakovina pľúc a Miley pre neha napísala pieseň „I Miss You“, ktorý vyšiel v roku 2007 na albume Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus.

Miley vyrůstala na farmě v rodném Franklinu, kde chodila na Heritage Elementary School. Vzhledem k tomu, že byla vychovávaná v křesťanském duchu pravidelně chodila do kostela. Dokonce nosila i tzv. prsten čistoty, jehož nošením dávají mladí lidé najevo respekt ke křesťanskému učení o sexualitě a zdržení se sexuálních aktivit až do manželství. V roce 2001 se s rodinou přestěhovala do kanadského Toronta, kde její otec právě natáčel televizní seriál Doc. Během pobytu ji Billy vzal na muzikálové představení Mamma Mia! a Miley byla naprosto okouzlena a v tuto chvíli se rozhodla, že chce být herečkou. Okamžitě proto začala navštěvovat kurzy zpěvu a herectví na Armstrong Acting Studio v Toronto,novo získané skúsenosti využila počas pobytu v Toronte, keď  hrá úlohu dievča Kylie v tv seriáli Doc, ktoré v skutočnosti s jeho rodinou do Kanady prišiel. V tom čase začal aj svoj prvý vzťah, alebo skôr šteňa láska, keď chvíľu išla s potom desať-ročný herec Tyler Poseyem. V roku 2003 sa objavila v Tim Burton film Veľká ryba, kde ju opísal charakter osem-rok-starý Ruthie. Úspešne absolvovala konkurz na rolu vo filme Dobrodružstvá Sawhands a láva chybu (dir. Robert Rodriguez, 2005), v ktorej nakoniec sa ukázalo, pretože ona preferované v čase s start-úloha Hanna Montana. Jej matka Tish na čas, stáva sa Smileynou managerkou.

Fenomén Hannah Montana a start-up hudby kariéraMiley Cyrus v Disney Channel zúčastnil sa na konkurz na rolu v televíznom seriáli Hannah Montana. Toto mal byť o charakter, najlepšími priateľmi Hannah Montana. Hoci ona bola v prvom vzhľadom na svoj vek a výška sa znížila, neskôr získala hlavnú úlohu, a to najmä vďaka jeho spevácke a herecké schopnosti. Seriál mal premiéru v marci 2006 a rýchlo sa dostal medzi najobľúbenejšie ukazuje, Disney Channel. Od Miley tak takmer zo dňa na deň stať superstar a idol všetkých teenagerov. Ako Hannah Montana prišiel v septembri 2009 na turné so skupinou The Cheetah Girls. Bolo to o hudobné skupiny, ktoré spadajú tiež pod Disney Channel a v zložení Adrienne Bailon, Kiely Williams, Sabrina Bryan a Raven-Symoné vyrobené stejnojmennému filmu The Cheetah Girls (v českej distribúcie s filename Gepard mačky) a jeho pokračovanie. Vzhľadom k obrovskému úspechu Hannah Montana Walt Disney Záznamy rozhodol vydať soundtrack s názvom Hannah Montana. Album okamžite atakovalo hit sprievod z dvesto najpredávanejšie hudobné albumy a EP na území USA s názvom Billboard 200 a celkovo sa na celom svete predalo viac ako 3 milióny kusov.