982

Michael Douglas

Vek:
75
Narodenie:
25. 9. 1944 , New Brunswick, New Jersey, USA
Znamenie:
VÁHY
Výška:
174
478
Michael Douglas

Michael Douglas

Syn filmara pracovník Kirk Douglas a britskej herečky Diana Dill. Od veku osem vyrastal v Connecticute s jeho matkou a stepfather. Môj vlastný otec strávený čas počas prázdnin svoje štúdium na vojenskej škole. Bolo to v čase, keď jeho otec pracoval na jeden film projektu a mladých Michael tak přiučoval, ako vytvoriť filmy. V roku 1962 začal pracovať ako pomocný režisér o filme „Lonely Are the Brave“. Následne vynechal šancu študovať na prestížnej Yale university a začal študovať herectvo na University of California at Santa Barbara. Michael a herec/režisér/producent v jednej osobe, Danny De Vito, spolu žili v tom čase, a od tej doby zostali priateľmi.Michael tiež, po nejakom čase, študoval herectvo v New Yorku a vytvoril jeho filmový debut, hranie pacifista hippies, ktorí sa rozhodli odísť bojovať vo Vietname vo filme „Zdravas Hrdina!“ (1969). Tiež sa objavil v mnohých divadelné predstavenia najmä v Summertree (1971). V roku 1972 on hral v televíznom seriáli „V Uliciach San Francisca“ prchavých rookie policajný inšpektor Steven Keller, spolu s Karl Maldensem hrá viac skúsený inšpektor Mike Stonese. On dokonca zameraná niektoré epizódy v tomto televíznom seriáli.

V roku 1975 začal sa Douglas jeden z najlepších výrobcov v Tinseltown ak sa vyrába filmu Miloš Forman, veľmi úspešnú adaptáciu Ken Keseyse „Jeden Letel Cez Kukučka Hniezdo“, kde si tiež hral Jack Nicholson v jednej zo svojich najlepších rolí. Tento obraz bol obrovský úspech, film získal päť Oscarov v kategórií najlepší herec (Jack Nicholson), najlepšia herečka (Louise Fletcher ), najlepšie prispôsobenie (skript), najlepší režisér (Miloš Forman) a najlepší film.Po tomto víťazstve, začal hrať znovu a znovu, venoval na rozvoj jeho filmovej osobnosti. On bol určite paradoxný osobnosti, prostredníctvom mužné pekný s úprimným emocionálne tvár pripomína jeho otec, film Douglas zachovať s witchcraft jeho povahy. Začal byť známy pre jeho rozlíšiť charakteristické, ktorý bol citlivý ale arogantný a mal tak málo charakter tvrdý chlap.

Počas sedemdesiatych rokov sa objavil v troch celovečerných filmoch, najmä „čínsky Syndróm“, ktorý aj produkoval. Tento film, ktorý bol príbeh železnej bude žena, reportér sa snaží odhaliť zlé podmienky jadrového reaktora, kde hral na kameramana.

V roku 1984, Douglas spolupracovala s Kathleen Turner vo filme „Romancing the Stone“, neobvyklý romantické dobrodružstvo v štýle Indiana Jonesa. Hral spolu s jeho starý priateľ Danny De Vito, film bol obrovský úspech v prítomnosti a znova oživil jeho pôsobenia kariéru. Budúci rok znova Douglas a De Viteo úrad spojil pre pokračovanie v ďalšej epizóde „Klenot Nílu“.Jednou z jeho najdôležitejších úloh prišiel vo filme „Fatal Attraction“, kde hral mladý zbohatlík. S touto úlohou ešte viac nadšení pre scathing úlohy a v tom istom roku hral v úlohe nemorálne sociálne zlodej vo filme Olivera Stonese „Wall Street“, pre ktorý vyhral svoj prvý Oscar s kategórii najlepší výkon úlohu. V roku 1989, Douglas sa stretol s Kathleenen Turner a objavil sa vo filme Danny De Vito „Vojna ruží – Vojna Ruží“. Na konci desaťročia začal byť jeden z najvyhľadávanejších a vysoko platených hviezd.Douglas pokračuje v tvorbe moja dobrá povesť ako producent. Založil vlastnú produkčnú spoločnosť, Stonebridge Entertainment, Inc. (1988). Firma vyrába niekoľko významných hraných filmov, rovnako ako obrázky „Flatliners“ (1990) a „Made in America“ (1993). Na konajú predné, Douglas nájsť úspech v ponurých oblastiach svojej osobnosti vo filmoch „Čierny Dážď“ (1989) a notoricky známy „Základný inštinkt – Základný Inštinkt“ (1992). Jeden z jeho najviac neznesiteľné a zároveň zaujímavé úlohy prišiel v roku 1993 vo filme „Pádu“. V roku 1995, relaxovať na hranie ovdovený prezidenta vo filme „Americký Prezident“ (1995) a vrátil sa späť v dobrodružstvo vo filme „Duch a Tmy“ (1996), ktorý okamžite skočil na vrchol hitparád v návštevnosti a celkovej bol obrovský úspech. Budúci rok, Douglas sa objavil v thriller „Hru“ a naďalej pracovať mimo fotoaparátu, ako hlavný producent v thriller, kde môžete hrať John Travolta a Nicholas Cage „Face/Off“. Späť sa vrátil do konajúc v roku 1998, keď źahrál po boku Gwyneth Paltrow v „Dokonalá Vražda“, overwork Hitchcockovského klasické „Dial M for Murder“.

Najväčšiu publicitu v jeho kariére získal v roku 2000, intímne, veľmi chválime film „Wonder Boys“. Tu budete hrať v komédii, jeden z jeho nezabudnuteľných rolí, Grady Tripp, bývalý univerzitný profesor. Tento film bol nominovaný na niekoľko ocenení ako British Academy Awards, Zlatý Glóbus, Akadémie a Americký Filmový Inštitút.Po filme „Premávka“ bol v tomto smere ešte úspešnejší a z nominácie a mnoho výhier. Tu hral Robert Wakefield najvyššieho súdu, sudca v Ohiu. Film zarobil viac ako $ 100 miliónov eur z predaja lístkov. Douglas mal úspech v jeho osobnom živote, keď sa oženil so svojou dlhoročnou priateľkou Catherine Zeta-Jones. Majú dve deti spolu, syn Dylan Michael Douglas sa narodil 8. August 2000 a dcéru Carys Zeta Douglas 20. Apríl 2003.

Články týkajúce sa Michael Douglas

Vo veku 103 rokov zomrel oscarový herec Kirk Douglas

Úmrtie svojho otca potvrdil na Facebooku herec a producent Michael Douglas. Vo veku 103 rokov zomrel v stredu americký herec Kirk Douglas,…