2306

Mats Zuccarello Aasen

Vek:
32
Narodenie:
1.9.1987, Oslo, Norsko
Znamenie:
PANNA
Výška:
170
0
Mats Zuccarello Aasen

Mats Zuccarello Aasen,

je nórsky hokejový útočník, ktorý hrá v severoamerickej NHL za klub New York Rangers.

Vyrastal v Groruddalenu na východnom okraji Osla. Má pôvod taliansky a nórsky. Hokej začal hrávať ako päťročný v klube Hasle-Loren, neskôr ako junior pôsobil v tíme Vålerenga Ishockey, kde ho vyhliadli Frisk Tigers.

Do nórskej ligy vstúpil v drese Frisk Tigers, za ktoré odohral tri sezóny. Vo svojej druhej a tretej sezóne sa stal tretím najproduktívnejším hráčom ligy. V ročníku 2007/2008 dopomohol tímu do finále nórskej ligy, kde ho však porazili Storhamar Dragons. V roku 2008 podpísal zmluvu so švédskym tímom MODO Hockey hrajúcim najvyššiu švédsku ligu. V prvej sezóne bol so 40 bodmi tretím najlepším hráčom v klubovom bodovaní. Nasledujúci rok sa ešte zlepšil, s 64 bodmi bol najproduktívnejším hráčom celej ligy a získal Zlatú prilbu, cenu pre najužitočnejšieho hráča podľa hlasovania samotných hokejistov. V lete 2010 podpísal ako voľný agent dvojročnú zmluvu s tímom NHL New York Rangers. Začal na farme Hartford Wolf Pack v AHL (tím sa neskôr premenoval na Hartford Wolf Pack), po zranení Mariána Gáboríka bol v decembri povolaný do prvého tímu Rangers. Stal sa tak siedmym Nórom, ktorý nastúpil do NHL. Celkom odohral 42 zápasov v základnej časti a jedno v play-off s bilanciou 6 gólov a 17 asistencií. 1. apríla 2011 sa vrátil na farmu do Connecticutu.

Za Nórsko odohral po dvoch šampionátoch juniorov do 18 i 20 rokov, za seniorov nastúpil na majstrovstvách sveta v rokoch 2008, 2009 a 2010 aj na olympiáde 2010 vo Vancouveri.