3185

Marie Gillain

Vek:
44
Narodenie:
18. 6. 1975 , Liège, Belgie
Znamenie:
BLÍŽENCI
Výška:
168
49
Marie Gillain

Marie Gillain,

Od štrnástich rokov sa venovala ochotníckemu divadlu v rodnom meste, kde navštevovala tanečné a herecké kurzy.

Na základe kastingových skúšok bola obsadená do jednej z hlavných rolí v situačnej komédii Otec alebo milenec? (R. G. Lauzier). Táto úloha hádavej štrnásťročnej dcéry Véronique, ktorej otec (Gérard Depardieu) sa dostáva vďaka jej správanie a pôvabom počas dovolenky do nepríjemných situácií, jej vyniesla množstvo ocenení, napr. Nomináciu na Césara 1991.

O tri roky neskôr zaujala svoju druhú film. úlohou, titulnej postavou tehotné dievčatá v dráme Marie (r. M. Handwerker). Presvedčivý portrét delikventné dievčatá, za ktorý získala Cenu Rómami Schneiderovej 1996, vykreslila v postave ľahkovážne predavačky snívajúci o hereckej kariére Nathalie Magnanové, ktorá sa stane spolupáchateľkou dvoch lúpežných vrážd, v psychologickej kriminálnej dráme Volavka (r. B. Tavernier).

Romantický typ hrdinky si vyskúšala v úlohe zamilovanej Schovanky Aurory, do ktorej sa zamiloval jej vychovávateľ (Daniel Auteuil) a pomstiteľ smrti jej otca (Vincent Pérez), v historicko-dobrodružnom snímke podľa románu Paula Févala Hrbáč (r. Ph. De Broca).

V pol. 90. rokov sa predstavila na javisku parížskeho divadla l’Atelier v titulnej úlohe inscenácie Denník Anny Frankovej a za svoj výkon bola nominovaná na Moliérovho cenu 1996.

Od roku 1998 pôsobí ako modelka pre kozmetickú firmu Lancôme (parfum Ô oui).