1474

Madonna – Veronica Louis Ciccone

Vek:
61
Narodenie:
16. Augusta 1958, Bay City, Michigan, USA
Znamenie:
Lev
Výška:
158
1846
Madonna – Veronica Louis Ciccone

Madonna,

Madonna vlastným menom Veronica Louis Ciccone sa narodila 16. Augusta 1958 v Bay City. Mala 5 súrodencov a pochádza z katolíckej rodiny.  Jej otec bol návrhár automobilových spoločností Chrysler a General Motors a jej matka pracovala ako rentgenový technik. Aj napriek tomu že sa narodila v Bay City,žila v meste Pontiac v Michiganne. Keď mala Madonna 5 rokov prišla o matku, ktorá podľahla rakovine. Jej Otec sa v roku 1966 oženil s Joan Gustafsou s ktorou mal 2 deti. To bolo pre Madonnu veľký zlom a zrada z otcovej strany. Od tej chvíle podľahla tzv. rebélii a na nejaký čas sa s otcom dokonca odcudzili. Navštevovala základnú školu St. Frederick’s a St. Andrew’s Catholic Elementary Schools a neskôr strednú školu West Middle School.

Neskôr študovala aj na športovo zameranej škole Rochester Adams High School, kde sa stala členkou roztlieskavačiek  a dokonca školu absolvovala o semester skôr. V roku 1976 na Michiganskej univerzite jej bolo ponúknuté štipendium. Počas štúdia získala dokonca aj 6-týždenné  štipendium na prestížnej Alvin Ailey American Dance Theater v New York City. Začiatky v novom prostredí neboli pre ňu jednoduché keďže nemala veľa peňazí, musela si privyrábať a to mnohými spôsobmi.

V roku 1979 jej bola ponúknutá príležitosť ísť na svetové turné s francúzskym disco spevákom Patrickom Hernandezem. V októbri 1982    pod umeleckou nahrávacou spoločnosťou Sire Records vyšiel jej debutový singl Everybody, ktorý vyšplhal na tretiu priečku americkej hitparády magazínu Billboard,Hot Dance Club Play.

V Marci 1983 vydala ďalší singl Burning up, ktorý dosiahol rovnaký úspech. Madonna sa postupne stávala ikonou mnohých žien podobať sa jej chcel každý. V Júli 1983 vzniklo Madonine prvé štúdiové album pod menom Madonna. 10 Apríla 1985 vyrazila na svoje prvé koncertné turné s názvom The Virgin Tou v rámci ktorého odohrala 40 koncertov. V roku 1986 si dokonca zahrala aj vo filme Šanghajské prekvapenie , po boku jej novomanžela Seana Penna. Počas nasledujúcich rokov bolo vydaných veľa úspešných albumov.

Madona bola inšpiráciu aj pre iných ako napríklad pre jej brat Christophra, ktorý vydal v júli 2008 knihu Život s Madonou. On bol ten ktorý vždy stál po jej boku ako jej osobný asistent, tanečník či organizátor vystúpení . Madonna sa po niekoľko ročnom manželstve  21. novembra 2008 rozviedla a zároveň požiadala aj o adopciu dieťaťa, ktorú jej v máji 2009 zamietli. Avšak po novej žiadosti o mesiac neskôr adopciu dostala. Taktiež je to žena ktorá sa zaujímala aj o módu a preto v októbri 2010 so svojou dcérou Lourdes Ciccone LEon prišla s módnou značkou Material Girl , ktorá bola zameraná predovšetkým pre teenagerov.  V roku 2011 sa zamerala na réžiu romantickej drámy W.E. ale napriek jej očakávaniam film mal skôr negatívne reakcie. Väčším úspechom bola jej pieseň Masterpiece z filmového soundtracku, ktorá jej priniesla Zlatý glóbus za najlepšiu pôvodnú pieseň. Tak ako sa darilo Madonne darilo sa aj jej organizácii Raising Malawi, ktorej sa podarilo vybudovať 10 vzdelávacích škôl do roku 2013.

V októbri  2016 bola označená ako Žena roku  magazínom Billboard a to svojím prejavom na tému egeismu a sexismu. Madona si v roku 2017 adoptovala štvorročné dvojčatá a spolu s nimi sa v ten istý rok presťahovala do Lisabonu hlavného mesta Portugalska. Madona aj napriek sláve bola predsa len i matka a myslela aj na druhých a preto otvorila špecializovanú detskú nemocnicu v Malawi, vybudovanú pomocou jej charitatívnej organizácie Raising Malawi. V januári informovala svojich fanúšikov o začatí štvrtého štúdiového albumu, ktorý plánuje vydať v roku 2019.