1593

Lukáš Adamec

Vek:
32
Narodenie:
12.3 1987, Košice
Znamenie:
ryby
Výška:
175
312
Lukáš Adamec

Lukáš Adamec,

Lukáš Adamec sa narodil 12.3 1987 v Košiciach. Už ako malý sa venoval hudbe vďaka svojej rodine. Obaja jeho rodičia hrajú na gitaru a spievajú . Už od začiatku chceli aby ich syn Lukáš bol nadaný a preto mu dali na výber nech si vyberie jeden hudobná nástroj a jeden šport. Pre Lukáša to nebolo ťažké, pretože prvý nástroj ktorý ho hneď očaril bol klavír. Nasledovalo teda 11 ročné štúdium hrania na klavíri  a neskôr aj hra na keyboarde. Okrem hudby v jeho živote sa stalo aj dôležité vodné pólo. So svojím tímom sa stal niekoľko krát majstrom Slovenska a neskôr reprezentantom Slovenska. Z Lukáša postupne vyrastal človek,ktorý miluje spoločnosť. Svoj čas trávil so svojimi kamarátmi v prírode, na chatách ale aj na koncertoch, kde veľmi rad dosť nahlas spieval.

Veľký zlom v Lukášovom živote nastal v okamžiku jeho dovŕšenia 21 rokov. Odporučili ho  dvom skvelým muzikantom Petrovi Malinovskému a Kamilovi Sinicynovi, ktorí v tej dobe riešili zoskupenie kapely. Lukáš sa tak stal 8 v porade spevák, ktorý bol pre budúcu formáciu skúšaný. Jeho pokus o vstup bol úspešný a tak vzniklo SIEMPRE . Od toho momentu sa začalo tvoriť aj keď väčšina nápadov bola od gitarista Petra Malinovského.  Avšak Luky prispel ako textár songom Dívka. Nasledovalo veľa koncertov po Slovensku. SIEMPRE za rok a pol odohrali v kluboch a  nafestivaloch viac než 100 koncertov. Po tomto návale koncertov na dostali do nahrávacieho štúdia kde za pár týždňov vzniklo CD s názvom SiEMPRE – Cassovia Sound System. CD krstili Alexander Bárta a Igor Timko. Na základe rozhodnutia celej skupiny sa Lukáš prihlásil do speváckej súťaže Česko-Slovenská SuperStar 2011. Dôvodom bolo zviditeľnenie skupiny SIEMPRE. Predpokladalo sa že Lukáš si v súťaži dvakrát zaspieva a pôjde natáčať so skupinou druhé album. Lenže Lukášovi sa v súťaži veľmi darilo , získal si veľa nových fanúšikov ktorý mu pomohli k celkovému víťazstvu. SIEMPRE sa po súťaži až zhruba do februára 2012 venovali príprave nového albumu. Medzitým sa Lukáš stal v ankete Zlatý Slávik 2011 skokanom roka a v kategórii Spevák je na 7. mieste. Okrem koncertov hrali aj ako predkapela známym slovenským skupinám ako Elán, No Name a v júli 2012 boli predskokanmi známej americkej hard rockovej skupiny Guns N´Roses. V júli 2012 vydali ďalšie album s názvom SiEMPRE & Lukáš Adamec. Svoje CD vydali vo vlastnom vydavateľstve. Singl z tohto albumu sa volá „Neboj sa“ a má dokonca aj oficiálny videoklip, ktorý bol natočená v Prešove. Pieseň bola v reggae štýle, ďalší song sa volal Rozcvička a vyšiel v septembri 2012. V roku 2013 sa dal Lukáš na sólovú kariéru. Lukášavi sa darilo jeho singly ktoré vyšli sa volajú : Ty vieš, Tak prosím, Keby som pil a najnovší z roku 2015 je Dýchaj. Dokonca sa mu podarilo získať hlavnú úlohu v muzikáloch  Krysar a Matúš Čák Trenčianský, ktoré sa hrali v divadle Cassia v Košiciach. V súčasnosti Lukáš účinkuje v muzikále Jesus Christ Superstar.

 

 

 

 

Články týkajúce sa Lukáš Adamec

Hviezda Markízy nafúkala za volantom: Bonzol ho primátor!

RIMAVSKÁ SOBOTA – Ďalšia známa tvár za volantom nafúkala. Tentoraz ide o hviezdu obľúbeného markizáckeho seriálu Horná Dolná. Okrem toho,…