3173

Laura Gemser

Vek:
69
Narodenie:
5. 10. 1950 , Jáva, Indonézie
Znamenie:
VÁHY
Výška:
68
Laura Gemser

Laura Gemser

Svojim exotickým zjavom a bezchybnú anatómiou sa táto herečka stala jedným zo sexuálnych symbolov sedemdesiatych rokov.

Možno to bol aj jej záujem o krajčírstvo a módu, ktorý ju doviedol až k modelingu. Nejakú dobu sa v Holandsku krútila pred objektívmi fotoaparátov, aby bola potom stlačené v klasických magazínoch ako sú Lui alebo Playmen. Potom sa jej obrázky dostali až pod ruky večne nadržaných talianskych výrobcov, takže bola najatá pre svoj prvý film Amore libero z roku 1974, ktorý sa točil na Seychelských ostrovoch.

Ďalší rok si zahrala v druhom pokračovaní úspešného filmu Emmanuelle sa Sylviou Kristel v hlavnej úlohe. Laura ako žeravá masérka veľmi zapôsobila a tak ju bola ponúknutá hlavná úloha v Emanuelle nera (s jedným „m“), z čoho sa stala paralelné série k pôvodnej Emmanuelle.
Počas nakrúcania sa zaplietla so svojím budúcim manželom charizmatickým Gabrielom Tintim, ktorý bol o osemnásť rokov starší a za ktorým sa presťahovala do Talianska.

Úspech Black Emanuelle odštartoval žánrovo veľmi rozmanitú sériu filmov, v ktorej často figuruje slávny taliansky béčkový režisér, ktorý je známy ako Joe D \ ‚Amato.
Black Emanuelle 2 ale ešte neobsahovalo ani Lauru, ani D’Amata.

Rok 1976 sa zdá byť naozaj nadupaný pre Lauru. Najskôr sa vydala a potom sa prvýkrát ocitla pod taktovkou D’Amada v komédii Girl in a Seminary. Nasledujú zábery La Spiaggia del Desiderio, Dva výtečníci (Due superpiedi quasi piatti s Hillom a Spencerom), Eva nera (Black Cobra) a konečne ďalšie pokračovanie série Emanuelle nera orient reportage (Emanuelle in Bangkok). Ako väčšina ostatných, tento film stojí a padá (hlavne teda stojí, že) na hlavnej predstaviteľke a na dych vyrážajúcich exteriéroch.

V ďalšom roku natočila Velluto nero, ktorý americkí distribútori predkladali spolu s ďalšími snímky ako ďalší Emanuelle. Ovšem celý zvyšok roka bol v znamení pravej série. Najskôr bol natočený vysoko kontroverzný a politicky nekorektné film Emanuelle in America, kde sa hlavná hrdinka čoby investigatívnej reportérka nechala najať do súkromnému háremu, aby vypátrala tvorca snuff filmov. Film obsahoval okrem pornografických scén (na ktorej bola rovnako ako v prvom diele najatie za Lauru „kaskadérka“) a krvavých scén i neslávne prosnulá záležitosť s ženou a koňom 🙂

V Emanuelle – perché violenza alle donne (Emanuelle Around the World) zase v předstrojení vyšetruje novodobej otroctva a film Emanuelle e gli Ultime Cannibal (Emanuelle and the Last Cannibals) sa vezie na začínajúcich vlne kanibalských filmov. Ďalším počinom bol Suor Emanuelle, v ktorom sa hlavná hrdinka snažila prestať s hriešnym životom a tak prakticky celý čas nevyzlečie jeptiškovskou uniformu. La Via della prostituzione (1978 Emanuelle and the White Slave Trade) je o obchode s bielym mäsom.
Všetky tieto filmy samozrejme existujú vo veľa strihoch (od koukatelných až po tie hardcore necenzurovaný).

Ďalšie kopa filmov nie je tak zásadný. Zahrala si v rade exploitation fimov, ktorých sa vtedy točili mraky. Väčšina z nich bola v Amerike distribuovaná ako Emanuelle. Za zmienku stojí až Le Notti erotiche dei morti Vivent (Erotic Nights of the Living Dead), čo je zombie horor mixnutý sexom. Ďalším zaujímavejším počinom je The Bushido Blade (1981), kde si zahrala vedľa takých kapacít ako sú Toshiro Mifune alebo Sonny Chiba.

Ďalšia Emanuellin príbeh je z prostredia ženskej väznice (Violenza in un Carceri femminile) a celú oficiálne sériu ukončuje opäť väzenský a veľa krvavý Emanuelle fúga dall \ ‚inferno (Emanuelle Escapes from Hell).

Celá osemdesiate roky sú pokračovaním začatého diela. Herečka sa objavuje v rade viac či menej pamětihodných snímok (Caligula: The Untold Story, Horror Safari, post-apokaliptický Endgame, fantasy ator the Fighting Eagle, film s Tracy Lord Object of Desire, Metamorphosis, …)

V tom istom čase sa vracia k móde a začína navrhovať kostýmy pre rad filmov ako treba kritiky a divákov vysoko cenený Troll 2 (imdb).
V roku 1991 umiera jej manžel a Laura Gemser sa nadobro lúči s filmovým svetom. Jej posledným filmom sa stal Love Project.