200

Kali – Koloman Magyary

Vek:
36
Narodenie:
29. December 1982, Bratislava,Slovensko
Znamenie:
Kozorožec
Výška:
170
919
Kali – Koloman Magyary

Kali,

Koloman Magyary, známy pod umeleckým menom Kali (* 29. december 1982, Bratislava), je slovenský raper a spevák pochádzajúci z Petržalky, ktorý na hip-hopovej scéne pôsobí od roku 2008.
Jeho debutový album, Pod maskou je pravda vydal v roku 2010. Ďalší album, Načo čakať, vyšiel rovnako v roku 2010. V roku 2011 pokračoval albumom Koniec je nový začiatok. Kvôli finančným problémom mal tento album byť posledný, avšak Kalimu v tejto situácií pomohol Don Čičo, čo sa odrazilo v roku 2013, keď vyšiel diss, Škola repu, na ktorom hosťoval rapper Momo, kde narážal na Kaliho, že sa nechal okoňovať. V roku 2017 sú však s Momom podľa Kaliho slov, dobrí kamaráti.

Svoju debutovú vec vydal vo februári 2008, produkciu mu obstaral známy DJ z H16 Abe a už vtedy sa začalo hovoriť o ďalšom reperovi z Petržalky. Track “Zaplať keď si je*al” sa stal zrazu číslom 1 v hitparáde na Hip-Hop.sk

Kali sa do povedomia dostal hlavne skladbou „Som hrdý“ s produkciou od Smarta, na ktorú bol natočený videoklip. V tracku používal Double-time. V klipe sa objavil raper Gamba a DJ Grimaso.

Už po vydaní albumu Zlý Príklad, v rozhovore pre High-Life, sa priznal, že chce ukončiť svoju kariéru, že má na pláne ešte jeden album a nakoniec dvojalbum Dezert. Na pláne mal album Psycho, ten bol však neskôr premenovaný na Dezert a tým sa stal Kaliho posledným plnohodnotným albumom.

Na zimu 2018 plánuje vydať prekvapenie pre fanúšikov, na koľko sa v rozhovore pre rádio Express vyjadril, že výberovka bude v skutočnosti dvojalbum s názvom Dream, pretože pesničiek bude veľa a nestíha ich spraviť. Zbierku svojich najúspešnejších vecí, prenahratých so živou kapelou má v pláne vydať v roku 2019.

Ohľadom konca jeho kariéry má sa tak stať 29. decembra 2019, kedy oslavuje svoje 37. narodeniny a rovnako na ne plánuje svoj posledný koncert.