1863

Kate Middleton

kráľovská výsosť vojvodkyňa z Cambridge z Strathearnu a baronka z Carrickfergusu

Vek:
37
Narodenie:
9. 1. 1982 , Reading, Berkshire, Anglicko, Velká Británia
Znamenie:
KOZOROŽEC
Výška:
174
915
Kate Middleton

Kate Middleton,

plným menom Catherine Elizabeth Middleton je manželka princa Williama, vojvodu z Cambridge, a po tomto vstupe do manželstva získala titul Jej kráľovská výsosť vojvodkyňa z Cambridge, grófka z Strathearnu a barónka z Carrickfergusu Catherine Mountbatten-Windsor.Je najstaršia dcéra Michael Middleton. Jej rodičia vlastnia firmu, prepravnú spoločnosť, ktorá sa zaoberá predajom party doplnkou a dekorácie, párty. Má 2 mladších súrodencov, Phillip (verejne, známejšia ako Pippa) a James.

Kate Middleton sa narodila v county of Reading, Berkshire, v južnom Anglicku, učila sa na verejnej škole Marlborough College. Venovala sa tenisu, hokeju, basketbalu a atletike. Rovnako ako princ William, Middleton študoval na University of St. Andrews v škótskej provincii Fife, so zameraním na dejiny umenia. Z jej ďalších študijných odborov boli biológia a chémia. V tejto škole sa aj s Williamom stretla.Po absolvovaní univerzity pracovali  istý čas spolu v spoločnosti ich rodičov, ale neskôr získala zamestnanie na čiastočný úväzok v módnom dome  ako asistent kupujúceho. Kate sa aktívne zaujíma o detskú módu – ako súčasť spoločnosti  vytvorila módnu značku.

Kate a William boli na občasných stretnutiach už od čias štúdií na univerzite, v roku 2007 vo Švajčiarskom  Zermatt oznámila rozchod. Avšak, v tom  istom roku sa objavili špekulácie o obnovení ich vzťahu, určite však všetko potvrdili v roku 2010, keď sa dostala do zamestnania. 29. Apríla 2011 vo Westminster abbey, sa konala svadba.22. Júla 2013 v 16:24 miestneho času s manželom narodil syn Juraj Alexander Louis, ktorý  dostal ako rodák a  člen kráľovskej rodiny a budúcnosti dedič trónu titul „knieža“ a epiteton „Cambridge“ podľa hlavy svojich rodičov. V poradí  ďalším dedičom je prince George .8. Septembra 2014 oznámil Clarence House, že vojvodkyňa z Cambridge čaká druhé dieťa. V  roku 2015 sa páru narodilo druhé dieťa. Presne 8:34 miestneho času, prišielo na svet dieťa, dievča Charlotte Elizabeth Diana. V čakaní na  trónu je štvrtá v poradí.Druhý syn sa potom  narodil 23. Apríla 2018 v 11:01 miestneho času, a jeho meno je Louis Arthur Charles, princ z Cambridge. V poradí ide o nástupníctvo na britský trón a je piatz v poradí.