2317

Justin Abdelkader

Vek:
32
Narodenie:
25.2.1987
Znamenie:
RYBY
Výška:
185
103
Justin Abdelkader

Justin Abdelkader,

je americký hokejový útočník hrajúci v tíme severoamerickej ligy NHL Detroit Red Wings.

V roku 2005 bol draftovaný Detroitom Red Wings. V NHL začal spôsobiť v roku 2007, ale za Red Wings odohral iba 2 zápasy a nezaznamenal v nich ani bod. V roku 2008 vyhral s Detroitom Stanley Cup. Od roku 2009 nastupuje za Red Wings pravidelne až do dnes. Hrá v 3. útočnej formácii.

Abdelkader je synom Jozefa a Sheryl Abdelkadera. [20] Priezvisko Abdelkader je arabčina . Jeho starý otec Yusuf Abdul Qadir ( Anglicised to Joseph Abdelkader) emigroval z Jordánska vo veku 19 rokov do Muskegonu v Michigane a oženil sa s poľskou ženou menom Zuzanna (Susie).

Abdelkader navrhol svojej dlhoročnej priateľke Julii Leshkevichovej v novembri 2016 v Joe Louis Aréne. Pár sa vzal 21. júla 2017 a svoje prvé dieťa porodil v septembri 2018

 

Abdelkader bol vybraný do reprezentácia USA pre juniorskej mužstvo na Majstrovstvách sveta juniorov juniorov v roku 2007 vo Švédsku.

Abdelkader bol vybraný do reprezentácia Spojených Srdnatci na Majstrovstvách sveta IIHF v roku 2014, kde bol menovaný kapitánom tímu.  Abdelkader bol na majstrovstvách sveta prerušená pre jednu hru za porušenie pravidie. na Konstantin Pushkaryov v zápase proti Kazachstanu. Po Abdelkerovom pozastavenie sa vrátil do zápasu proti Nemecku, kde zaznamenal dva góly Vrátane výhry v konečnom zápase skupinovej fázy, aby priviedol USA do štvrťfinále.  Počas štvrťfinálovej hry Spojených Srdnatci proti Slovensku bol Abdelkader hodnotení Ako päťminútový majster a priestupok pri nabíjaní Vladimíra Sobotky. V Júlio 2014 IIHF oznámil, že bude pozastavený na tri zápasy na Majstrovstvách sveta IIHF v roku 2015 pre hit na Sobotka . Abdelkader ukončil turnaj tromi gólmi a jedným asistenciou v siedmich hrách.