4628

Jude Law

Vek:
47
Narodenie:
29. 12. 1972 , Lewisham, Londýn, Anglicko
Znamenie:
KOZOROŽEC
Výška:
182
258
Jude Law

Jude Law,

 

Obaja jeho rodičia sú učitelia.Od trinástich rokov vystupoval s divadelným súborom  National Youth Music Theatre,kde sa spriatelil s hercom Jonnym Le Millerom.Po maturite pôsobil na javiskách londýnskeho West Endu a potom neskôr sa uplatnil v prestížnych súboroch Royal ShakespeareCompany a National Theatre,kde zaujal  v novom naštudovaní kontraverznej hry Jeana Cocteaua Hrozní rodičia, v jej broadwayskej inscenácii s názvom Indiscretions hral po boku Kathleen Turnerová a Roera Reesa.

K divadelnej činnosti sa vrátil až v roku 1999, kedy sa predstavil na javisku Young Vic Theater v roli  Giovanniho v jakobínskej tragédii Johna Forda Tis Pity She s a Whore.Účinkoval v TV,v seriáloch The Casebook of Sherlock Holmes 1990a The Marshal 1993.Jeho prvou filmovou rolou bola hlavná úloha v krátkom snímku The Crane v roku 1992.

V životopisnom filme podľa knihy Richarda Ellmanna Oscar Wilde stvárnil postavu lorda Alfreda Douglasa, milenca známehpo dekadenského spisovateľa.

 

K divadelní činnosti se vrátil až 1999, kdy se představil na jevišti Young Vic Theater v roli Giovanniho v jakobínské tragédii Johna Forda Tis Pity She’s a Whore. Účinkoval v TV, mj. v seriálech The Casebook of Sherlock Holmes (1990, Případy Sherlocka Holmese) a The Marshal (1993). Jeho první film. rolí byla hlavní úloha v krátkém snímku The Crane (1992, Jeřáb), který byl natočen v produkci Britského film. institutu (BFI).

 

 

Články týkajúce sa Jude Law

Ministerka Remišová: Slovensko má rezervy pri vzdelanostnej politike a pri environmentálnych témach

Slovensko dosiahlo za posledné dva roky dobré výsledky v oblasti  sociálnej inklúzie. Naopak, menej úspešné bolo pri smerovaní k znalostnej…