1577

Hilary Duff

Vek:
31
Narodenie:
28.91987, Texas
Znamenie:
váhy
Výška:
518
Hilary Duff

Hilary Duff,

je americká speváčka a herečka, ktorá sa narodila 28. Septembra 1987 v Texase. Hillary začala svoju karieru tým že si zahrala malými úlohami v reklamách. V jedenástich rokoch uspela v konkurze na film „Casper Meets Wendy (Casper a Wendy)“, ktorý jej pomohol ku sláve. Následne začala hrať malé úlohy ako napríklad v Chicago Hope, Modernej popelke alebo v TV seriály Lizzie McGuire v ktorom dokonca spievala. Práve vďaka tomuto seriálu zistila že chce byť aj speváčka. Následne vzniklo jej prvé CD Santa Claus Lane, neskôr naspievala aj niektoré piesne na soundrack k seriálu Lizzie McGuire.

Po naspievaní soundracktu  bol o Hillary veľký záujem, režiséri ju začali obsadzovať do rôznych filmov. Po filme „Casper Meets Wendy“ nasledoval film „Agent Cody Banks“ a „Cadet Kelly“. Hillary tiež naspievala tri pesničky pre Walta Disneye – The Tiki Tiki Tiki Room. So svojou sestrou naspievala tiež singl k filmu Lady & Tramp – The Siamese Cat song. Hillary dokonca za film Italské prázdniny získala cenu za najlepšiu dedinskú rolu. Následne potom si založila vlastnú skupinu a začala sa spevu venovať naplno. Koncom roka 2013 jej vyšlo úspešné druhé album Metanorphosis a taktiež vydala desku Most Wanted. Ďalej si zahrála vo filme „Dvanáct do tucta“, v Apríli 2004 vyhrala cenu za najlepšiu speváčku roka na Kids Choice Awards. V roku 2004 sa v kinách objavili jej ďalšie filmy ako napríklad „Moderná Popelka“ a „Nikdy to nevzdávaj“.

V roku 2007 Hillary zapožičala svoj hlas a dabovala v kreslenom filme mačku Sunshine Godness. Ďalej natočila film „War. INC“, v ktorom si zahrala popovú hviezdu. Americkú hitparádu dobila vydaním albumu Dignity s veľa úspešnými singlami With Love a Stranger. Hillary má taktiež svoju módnu značku Stuff by Duff. Hillary sa 14. augusta 2010 vydala za svojho snúbenca Mika Comrieho. Neskôr herečka porodila syna Luca Cruze Conrieho.