3152

Gal Gadot

Vek:
34
Narodenie:
30. 4. 1985 , Rosh Hayin, Izrael
Znamenie:
BÝK
Výška:
175
236
Gal Gadot

Gal GADOT,

herečka a modelka Gal Gagot sa narodila 30. apríla 1985 v izraelskom meste Petach Tikva. Vyrastala v meste Roš ha-Ajin. Jej otec Michael Gadot je inžinier a matka pracuje ako učiteľka. Jej rodina je židovského pôvodu. Dedko bol za vojny väznený nacistami v koncentračnom tábore Osvienčim. Toto peklo prežil. Babičke sa podarilo pred nacistami utiecť a opustiť Európu. Gal má mladšiu sestru, ktorá sa volá Dana.

Gal študovala na strednej škole biológiu. Počas tohto štúdia hrala za školu basketbal. V dospelosti sa rozhodla pre štúdium práva a politických viet na univerzite interdisciplinary Cenere Herzliya.

Roku 2004 sa presadila na prahu modelingu, keď sa jej podarilo vyhrať súťaž Miss Israel. Po tomto úspechu reprezentovala svoju krajinu v Ekvádore na súťaži Miss Universe. Po tomto úspechu sa začala naplno venovať práci modelky. Pretože v Izraeli je povinná vojenská služba tiež pre ženy, musela vo svojich dvadsiatich rokoch vstúpiť do izraelskej armády. Dva roky tu pôsobila ako športová tréner u izraelských obranných jednotiek. Počas tejto doby sa jej našťastie darilo pokračovať v modelingu. Počas vojenskej služby fotila napr. Pre prestížny časopis Maxim.

V septembri 2008 sa jej manželom stal developer z Izraela Yaron Versanoa, s ktorým má dve dcéry, Almu a MAYA.

Počas štúdia si privyrábala strážením detí a tiež pracovala v reťazci prevádzok rýchleho občerstvenia, Burger King.
Roku 2012 jej SEB Shalom Life zaradil medzi 50 najtalentovanejších, najinteligentnejších, najzábavnejších a najkrajších židovských žien na svete.
Gal je veľkou milovníčkou motoriek a sama je motorkárka.
Je prvou herečkou, ktorá hrá úlohu Wonder Woman a nie je pôvodom z USA.
Zo športov má rada basketbal, volejbal a tenis.
Spoločne so svojím manželom, predali luxusný hotel v Tel Avive rusko-izraelskému podnikateľovi Romanovi Abramovičovi.

Už počas štúdia prvého ročníka dostala Gal ponuku snov. Mala možnosť zahrať si Bond girl Camille Montes v bondovke Quantum of Solace s Danielom Craigom v hlavnej rolí. Rolu nakoniec získala ukrajinská modelka a herečka Olga Kurylenko. Jej hereckým debutom bol potom v roku 2008 seriál Bubot. Po tomto seriáli dostala v roku 2009 ponuku zahrať si jednu z kľúčových postáv, Gisele Harabo, v hviezdne obsadenom snímke Rýchli a zbesilí (rež. Justin Lin). Jedná sa o štvrtý diel tejto akčnej série, kde zastala po boku hviezd akými sú Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, Michelle Rodriguez, John Ortiz či Laz Alonso. Toho istého roku hrá tiež v seriáli The Beautiful Life: TBL a v jednej epizóde seriálu Vincentov svet.

Roku 2010 hrá vedľajšiu úlohu v akčnej komédii s Tomom Cruisom a Cameron Diaz, Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive (rež. James Mangold). Vo vedľajšej úlohe sa objavila aj v romantickej komédii Nočné rande (rež. Shawn Levy), pojednávajúce o manželskom páre, ktorý sa nechtiac zapletie do divokej naháňačky a prežije dobrodružstvo, ktoré len tak neskončí.

V roku 2011 sa objavila aj v ďalšom pokračovaní snímke plnom svalnatých mužov, rýchlych áut a krásnych žien, Rýchlo a zbesilo 5 (rež. Justin Lin). Dej filmu sa tentokrát odohráva v rozpálených uliciach brazílskeho Ria a už tak hviezdne obsadenú filmovú sériu doplnil svalovec Dwayne Johnson. Rok nato nechýba Gal ani v šiestom pokračovaní tejto akčnej série, ktoré dosiahlo porovnateľných úspechov predchádzajúcich dielov. Roku 2014 si zahrala v športovej komédii Shoshana khaloutz Merkaz (rež. Sha Kanot). Rýchlo a zbesilo 7 (rež. James Wan) uzrelo svetlo sveta roku 2015. Tento diel sa stal posledným pre postavu Briana O’Conner. Jeho predstaviteľ Paul Walker v čase nakrúcania zahynul pri dopravnej nehode.

Najplodnejším rokom, čo sa do počtu filmových rolí týka bol pre Gal Gadot rok 2016, kedy si zahrala celkom v 4 snímkach. Rok odštartovala v akčnej komédii Špióni odvedľa (rež. Greg Mottola), v ktorom okrem Gal zažiarili Zach Galifianakis, Jon Hamm či Isla Fisher. Druhým filmom bol potom akčný thriller Triple 9 (rež. John Hillcoat), v ktorom je skupina gangstrov a skorumpovaných policajtov vydieraná ruskou mafiou, aby vykonala takmer nemožnú lúpež. S Kevinom Costnerom, Gary Oldmanom či Tommy Lee Jonesom sa potakala v mysterióznom thrilleri, ktorý rozpráva príbeh správneho muža v nesprávnom tele nazvanom Criminal: V hlave zločinca (rež. Ariel Vromen). Rok 2016 ukončila Gal ako Wonder Woman vo filme na motívy komiksov z vydavateľstva DC Comics, Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti (rež. Zack Snyder).

Ďalšie dva filmy na motívy DC si do svojej filmografie pripísala Gal Gagot tiež v roku 2017. Prvým z nich bol film Wonder Woman (rež. Patty Jenkins), ktorý popisuje príbeh princeznej Amazonek Diany, z ktorej sa stala neporaziteľná bojovníčka Wonder Woman. V rovnakej úlohe sa predstavila vo filme Liga Spravodlivosti (rež. Zack Snyder). V tomto snímku po boku Batmana regrutuje nové bojovníkmi s nadľudskými schopnosťami, ktorí budú schopní chrániť ľudstvo pred novou hrozbou prichádzajúce z iného sveta.

Roku 2018 prepožičala svoj hlas postave menom Shank v animovanom rodinnom dobrodružstve Ralph Rozbi-to a internet (rež. Phil Johnston, Rich Moore).

Roku 2020 by si mala zahrať hlavnú úlohu v dobrodružnom akčnom filme Wonder Woman 1984 (rež. Patty Jenkins). S Dwayneom Johnsonom by mala hrať v akčnej snímke Red Notice (rež. Rawson Marshall Thurber) a s Kenneth Branagh zase v mysterióznom krimi Death on the Nile (rež. Kenneth Branagh). Druhý diel Ligy Spravodlivosti je potom nahlásený až na rok 2025 a Gal by sa tu mala opäť objaviť ako Wonder Woman.