1471

EGO- Michal Straka

Vek:
35
Narodenie:
8.11. 1983, Piešťany, Slovensko
Znamenie:
ŠKORPIÓN
Výška:
183
787
EGO- Michal Straka

EGO – Michal Straka,

Michal Straka pod umelecký menom EGO je slovenský raper, ktorý sa narodil 8.11. 1983 v Piešťanoch . Aj skrz jeho hudobného talentu vyštudoval právo. Štart jeho kariéry začal v druhej polovici 90. rokov, kedy založil skupinu Prízrak s DJ Anysom.  EGO ale nemal veľký úspech na Slovensku a ani jeho skupina, preto sa rozhodol vyjsť za hranice a skúsiť šťastie v Amerike. Po roku ho ale z tade vyhostili za vandalizmus a preto sa musel vrátiť naspäť na Slovensko kde sa rozhodol dať rapu druhú šancu.

V roku 2001 založil s Rytmusom a DJ Ansynom skupinu Déjavu neskôr premenovanú na Kontrafakt. V roku 2003 vydala skupina maxisingl Dáva mi/ Dobré veci/Moja rola. Videoklip pod názvom Dáva mi mal obrovský úspech nie len na Slovensku ale aj v Česku, Poľsku a Nemecku.  17. Októbra 2004 vyšlo ich debutové album E.R.A , za ktoré získali platinovú platňu. Skupina mala veľký úspech o 2 roky neskôr vyšiel ich nový album „Bozk na rozlúčku“. Ich CD malo úspech a predalo sa  ho cez 20 000 kusou, a tak isto ako jeho predchodca bolo ocenené platinovou platňu. Krátko po tom sa skupina odmlčala a Ego skôr hosťoval na albumoch iných raperov ako napríklad Ritmus, David Steel , Orion… V roku 2012 vydal song Žijeme len raz, ktorý sa stal v tom roku letným hitom. Ďalším úspešným hitom bola skladba Skus ma chápať . V lete v rokoch 2015 a 2016 sa ego zameral na na projekty zvané Podzemgang a Podzemgang II , zmyslom bolo zjednotiť mladých talentovaných hudobníkov a pomôcť im tak preraziť na hudobné scény. Ego sa v roku 2014 stal prvý krát otcom malej Ninki a o dva roky neskôr sa mu narodila druhá dcérka Sofii.

EGO okrem rapovania , písania textov , zabávania fanúšikov sa zaujímal aj o seriózne veci. Napríklad v roku 2012 sa stal členom správnej rady v Piešťanskej nemocnici. V roku 2014 zasadal pri odkúpení kvalitného CT-systému do nemocnice.