949

Eddie Murphy

Vek:
58
Narodenie:
3. 4.1961, Brooklyn, New York, USA
Znamenie:
BARAN
Výška:
175
2753
Eddie Murphy

Eddie Murphy

Eddie je syn Charles Murphy, policajný dôstojník, a Lillian Muprhyové, telefón operátora. S jeho otcom, ktorý bol amatérsky zabávač strávil veľa času. Keď mal tri roky staré, moji rodičia sa rozviedli, o päť rokov neskôr otec zomrel. Keď mal deväť rokov, moja matka vydatá Vernon Lynch, hlavu v továrni zmrzliny. Po svadbe, rodina sa presťahovala na predmestí Roosevelt, Long Island.Od detstva sa s ich okolím výnimočných imitátorskými schopnosti. V škole nebol príliš nadaný žiak, a keď mal príležitosť pobaviť svojich spolužiakov. Počas môjho štúdia na vysokej škole, v komédii umenie kuriér pracovných miest v rôznych barov, diskoték a nočných klubov. Vďaka týmto aktivitám, jeho učenie išli nabok a nakoniec sa musel opakovať desiaty ročník.

Na prianie svojej matky on sa zapísal na Nassau Community College a pracovali na čiastočný úväzok ako bagger. Avšak, keď sa dozvedel, že NBC-tv hľadá black komik pre neskoro v noci skečom show „Saturday Night Live“, on však neváhal a išiel na konkurz. V konkurze sa ukázal sám a získal strane angažovanosti. Po prvom predstavení vytvorili dostatočne pôsobivé predstavenie, stal stálym členom. Jeho štyri-rok výkonu vyhral ho tri ocenenie „Golden globe“ (dva koná, jeden pre skript). Dokonca sa podarilo získať Grammy za nahrávku humorným výstupy.Vďaka úspechu jeho zobraziť na každý film ponúka neboli dlho čakať, a Eddie sa objavil v činnosti trestnej činnosti komédia 48 hodín „48 Hodín“ (1980). Vytvorili tu úlohu väzňa Reggie Hammond, ktorý detektív Jack Cates (Nick Nolte) na štyridsať osem hodín, „požičia“ z väzenia, ho použiť chytiť unikol vrah. Film sa stal veľkým hitom, ktorý v prvý týždeň zarobil $ 5 miliónov, a Murphy mal na účet jeho zrážkovej filmový debut.O rok neskôr pokračoval v nesmierne úspešný dráma štarte v komédia Zmätok z „Obchodných Miest“, kde sa v úlohe ulici rogue stále lepší z dvoch úspešných akcií makléra. Spoločnosť Paramount s Eddie podpísal zmluvu na 6 filmy za poplatok 25 miliónov usd. Jeho ďalší film Beverly Hills Cop“Beverly Hills Cop“ potvrdzuje pozíciu nové Hollywoodske hviezdy. Film získal ho nielen celosvetovú popularitu, ale aj Zlatý glóbus nominácie. V akčná komédia hrať v detroite detektív Axel Foley vydávajúceho v stopách vraha svojho priateľa.Druhé pokračovanie akcie komédia Beverly Hills Cop II „Beverly Hills Cop II“ (1987), za ktorý napísal scenár mal zmiešané reakcie od kritikov. Finančný úspech filmu však bolo podobné ako v prvej časti. Ďalšia komédia Zlaté dieťa „Zlaté Dieťa“ (1986) a kriminálna komédia Noc v harleme „Harlem Noci“ (1989, pre ktorý napísal scenár, bola hlavným producentom a k jeho directorial debut) sa nepodarilo presadiť.

Len komédia, ktorá v tomto období bol schopný sa usadiť, bola Cesta do Ameriky „Príchod do Ameriky“ (1988). Akčná komédia Iného 48 hodín „Iný 48 Hrs“ (1990) bol už márne úsilie dostať späť na vrchol. Od tejto doby, Eddie sa stretol s semi-úspech, ako v romantická komédia vedľa sexy Halle Berry Bumerang „Bumerang“ (1992). Aj tretia splátka v Beverly Hills Cop III. „Beverly Hills Cop III“ (1994) a komédia, horor Upír v Brooklyne, „Upír v Brooklyne“ nebolo to pravé orechové.

V deväťdesiatych rokoch, zdalo sa, že Eddie ostal len štandardný filmová hviezda , ktorá má dní od najväčšej slávy je určite pre vás. Opak bol pravda, však, pretože Eddie vytvoril veľký comeback v komédia orechové profesor „Orechovú Profesor“ (1996), ktorý sa stal najpredávanejším. Eddie dostal nešťastné publicitu, keď bol 2. mája 1997 v skorých hodinách objavili políciou, L. A. s transvestite sa vydával za prostitútky. Snažil sa vysvetliť bez toho sa mu podarilo a stal sa vďaka tejto udalosti sa cieľom mnohých žarty. Napriek škandálu v jeho osobnom živote, nikdy to nie zastavil vás predtým v konajú aktivity. V roku 1998 vytvoril hlas jednej z postáv animovaného filmu Disney „Mulan“ a co-hrajú v komédii o ovp Dr. Dolittle „Doktor Dolittle“. Oba obrazy dostali nesmierne pozitívne kritiky.Spolu s komédia bowfinger „Bowfinger“ (1999), a predchádzajúce úspechy, aby sa opäť dostať medzi koná elite. V pokračovaní úspešných predchodcov orechové profesor 2 „Orechové Profesor II: Klumps“ a „Dr. Doolittle 2“ svoje pozície, a to len potvrdil. Iné hlasové úloh bola úloha somár v animovanom filme „Shrek“ (2001). Vo filme iné hlasy hral Mike Myers a Cameron Diaz.V roku 2002, Eddie hrala v troch celovečerných filmoch. Prvým bola komédia s Robert De Niro a Rene Russo „Showtime“, ďalší sci-fi komédia Pluto Nash „Dobrodružstvo Pluto Nash“ a tretia akčná komédia s Owen Wilson som agent „som Špión“.

Články týkajúce sa Eddie Murphy

JAN KRAUS POZVAL DO SHOW JANA KRAUSE JANA KRAUSE

Obľúbený program Show Jana Krausa sa ocitol v nečakaných problémoch. Neexistuje už totiž jediný človek, ktorý by nebol pozvaný ako…

Angelina Jolie zakázala Bradovi predstavit ich deti Jennifer Aniston

Angelina Jolie nemá z obnoveného priateľstva svojho exmanžela Brada Pitta a jeho exmanželky Jennifer Aniston žiadnu radosť. Rozhodne si neželá,…