1510

Dua Lipa

Vek:
24
Narodenie:
22. 8. 1995 , Londýn, Anglicko
Znamenie:
LEV
Výška:
168
2745
Dua Lipa

Dua Lipa,

Anglický spevák Vyhľadávané Lipa, sa narodila 22. Augusta 1995 v londýnskej štvrti Westminster. Otec, Dukagjin Lipa, založil marketingovú agentúru REPUBLIKA Marketingovej Komunikácie Agentúry a pracuje ako spevák v kosove rocková kapela Oda. Matka Anesa Lipa (rodená Rexha) sa pohybuje v oblasti cestovného ruchu. Zatiaľ čo Dukagjin pochádza z Kosova, kde študoval u zubára, Anesa je albánskeho pôvodu a pôvodne mala byť advokátka. Spolu však v roku 1992, sa presťahovali do Anglicka. V Anglicku to zo začiatku nebolo vôbec jednoduché, rodičia pracovali v pohostinstve a zároveň sa museli venovať štúdiu jazyka.

Dua Lipa má dvoch mladších súrodencov, sestru, Rinu (nar. 14.5.2001) je tanečníčka a Instagramová celebrita a brat Gjin (nar. 30.12.2005) satiež snaží presadzovať na Instagrame.V roku 2006, sa s celou rodinou presťahovali späť do Kosova, študovala na divadelnej škole.

Dua Lipa sa od svojich 14 rokoch,  túžila po speváckej kariére natoľko, že začala na Youtube nahrávať  obľúbené skladby od Nelly Furtado, Ružové, a iné. Rok  na to sa vrátila do Londýna, kde vyštudovala psychológiu, politiku, médiá a učiteľku angličtiny na Parlamentu Hill Škola. Po úspešnom absolvovaní štúdia, potom každú sobotu trávila na Sylvia Mladých Divadla Školy.V 16 rokov začala pracovať ako modelka a hosteska. V roku 2013 hrala v televíznej reklame na britskú talentovú show The X Factor.

Pod hlavičkou Warner Music Group vydala v auguste 2015, jeho prvý singel „Novú Lásku“ a v októbri toho istého roku v druhom „Byť Jeden“. Druhý uvedený celkovo skóroval v Európe a v Austrálii, v prvom rade si zarobil na dobrý výsledok napr. v poľskej, slovenskej a belgickej hitparade. V britskom rebríčku najpredávanejších hudobných singlov, UK Singles Chart a dostala sa až na deviate miesto a v americkej hitparáde, v nadväznosti na popularitu v kluboch Billboard Dance Club Skladby sa vyšplhali na druhé miesto. Album sám by mal byť spustený na konci septembra 2016, ale nakoniec sa pustil do obehu 2. Júna 2017. Single  v prvýkrát, dominujú rebríčku Billboard Dance Club Skladby a „Nové Pravidlá,“ ostala na deviatom mieste v najprestížnejších rebríčka predajnosti singlov v USA Billboard Hot 100. V tejto hitparáde to bol  už jej tretí top hitom.