1211

Donald Trump

prezident USA

Vek:
73
Narodenie:
14. 6. 1946 , New York, USA
Znamenie:
BLÍŽENCI
Výška:
188
-1568
Donald Trump

Donald Trump,

je americký republikánsky politik a 45. prezident Spojených štátov amerických, ktoré sa stali 20. Januára 2017. Do Bieleho domu nastúpil vo veku 70 rokov ako najstarší a tiež najbohatších zvolený prezident a zároveň sa stal prvým mužom v kancelárii bez predchádzajúcich skúseností s politické alebo vojenské funkcie.Kandidatúru v amerických prezidentských voľbách v roku 2016, Republikánska strana oficiálne oznámila, 16. Júna 2015 a potom, čo vyhral primaries získal nominácie na úrad prezidenta spojených štátov počas júla strany kongresu v Clevelande. Vo voľbách na 8. Novembra 2016 vyhrala 306 volebného kolégia hlasov (oproti požadovaného počtu 270), a teda porazili jeho hlavný rival, demokratický kandidát Hillary Clintonová, ktorá tvorila 232 volebného kolégia hlasov.Pred nástupom do úradu pôsobil ako predseda a ceo spoločnosti Trump Organization, ktorá sa zaoberá obchodovaním s nehnuteľnosťami. Prevádzkuje tiež mnohé hotely, kasína a golfové ihriská na celom svete. Vďaka svojej reality show The Apprentice (t. j. Apprentice) na NBC stanici sa stala medially známe.

Pôvod a vzdelanie:

Donald Ján Trump sa narodil v new york Queens. Jeho rodičia boli Fred Krista Trump (11. Októbra 1905, New York – 25. Júna 1999) a Mária. MacLeod (10. môže 1912, Škótsko – 7. August 2000). Jeho rodičovskej starí rodičia boli nemeckých prisťahovalcov, ktorí sa presťahovali do Spojených štátov v roku 1885.Mladí Donald študoval na Kew-Lesné Školy vo Forest Hills, v Queens, new york. Z dôvodu problémov v štúdii o to, aby rodičia vo veku trinástich bol odoslaný na vojenskej akadémii (New York Vojenskej Akadémie). Tam získal vysokoškolské vzdelanie a tiež hral v tímov americký futbal a basketbal. Z basketbalový tréner dostal v roku 1964, cena Trénera Cenu. Potom študoval dva roky na Fordham University, potom prevedené na Wharton School patriace university of Pennsylvania. Po absolvovaní bakalárskeho štúdia v odbore ekonómie a financií nastúpil v roku 1968 na môjho otca spoločnosti Trump Organization.

V roku 1977, Donald Trump ženatý česká modelka Ivana Zelníčkovou. Na tomto manželstve sa narodili tri deti: Donald Jr., Ivanka a Eric. Je známe, že Donald Jr. hovorí plynule v angličtine, pretože mal v detstve blízky vzťah k jeho babička na matkinej strany, ktorí sa naučili po anglicky.Manželský pár Donald a Ivana Trump sa rozviedol v roku 1992. Nasledujúci rok, Trump vydatá herečka Marla Javory, s ktorou má dcéru Tiffany. Ich rozvod nasledoval v roku 1999. O šesť rokov neskôr, Trump ženatý tretíkrát, a to je slovinský model a dizajnér Melanie Knavsovou, ktorá porodila syna Barron William Tromf.

V roku 1980 v New Yorku začal pracovať na obnovenie Wollman Stadium (štadión) v Central Parku. Projekt mal plánovaná výstavba plán pre 2 a pol roka. Ale v roku 1986, neboli ani v blízkosti skončil a ja som proinvestovali 12 miliónov dolárov. Trump ponúkané postarať sa o tieto diela bez mesto malo zaplatiť niečo. Ponuka bola odmietnutá, kým sa dostala do pozornosti médií. Konečne som sa dostal príležitosť a projekt dokončený počas troch mesiacov na 1.95 miliónov dolárov, čo bola asi 750.000 dolárov menej než originál budget.By koncom osemdesiatych rokov sa dostal do finančnej krízy. Výstavba jeho tretí kasíno, Trump Taj Mahal v Atlantic City (New Jersey), ktorý je financovaný prevažne z poskytnutých úverov a pôžičiek s vysokými úrokovými sadzbami, ktoré sa následne nepodarilo splatiť. V bankách a dlhopisov držiteľov straty stovky miliónov dolárov. 50 % vlastníctva casino Taj Mahal museli previesť do pôvodného majiteľa dlhopisov, znížiť úrokové zaťaženie a dostať viac času na splatenie dlhu. V roku 1994 sa podarilo výrazne znížiť vaše 900milionový osobné dlh, a zároveň významne znížili svoje 3,5 miliardy business dlhu. V roku 1995 sa zlúčil jeho kasíno v spoločnosti Trump Hotely.

Trump je predseda a ceo (Chief Executive Officer, CEO) spoločnosti Trump Organization, ktorá sa zaoberá obchodovaním s nehnuteľnosťami. Tromf je tiež zakladateľom Trump Entertainment Resorts, ktorý pôsobí mnoho kasín a hotelov po celom svete. V októbri 2016 bol Donald Trump, podľa Forbes zoznam 499. najbohatší človek na svete.V rokoch 1991, 1992, 2004 a 2009, na ktoré bol vyhlásený konkurz. Prvé dva konkurzy boli v súvislosti s jeho nehnuteľnosti: Trump Taj Mahal a Trump Plaza Hotel. V roku 1994 jeho osobné dlhu stáli na 900 miliónov eur a v podniku dlhu o 3,5 miliardy USD. Potom musel predať časť svojich spoločností a nehnuteľností a vzdať svojho podielu v iných spoločnostiach. K finančného ozdravenia pomohol okrem iného výhodné zmluvy v oblasti nehnuteľností na možnosť zobraziť na nich nápis „TROMF“. Bankrotov z rokov 2004 a 2009 boli opäť spojené s jeho nehnuteľnosti, okrem iných Trump Taj Mahal a Trump Hotely.

Tromf je predseda a ceo (Chief Executive Officer, CEO) spoločnosti Trump Organization, ktorá sa zaoberá obchodovaním s nehnuteľnosťami. Tromf je aj zakladateľom Trump Entertainment Resorts, ktorý pôsobí mnoho kasíno a hotel po celom svete. V októbri 2016 bol Donald Trump, podľa Forbes zoznam 499. najbohatší človek na svete.V rokoch 1991, 1992, 2004 a 2009, na ktoré bol notoricky známy pre odosielanie prác konkurz. Prvé dve nahrávky boli v súvislosti s jeho nehnuteľnosti: Trump Taj Mahal a Trump Plaza Hotel. V roku 1994 jeho osobné dlhu stál na 900 miliónov eur a v podniku dlhu o 3,5 miliardy USD. Potom musel predať časť svojho a nehnuteľností a vzdať svojho podielu v spoločnosti spoločnostiach. K finančného ozdravenia pomohol okrová rfect osobe z iného výhodné zmluvy v oblasti nehnuteľností na možnosť zobraziť na nich nápis „TROMF“. Bankrotov z rokov 2004 a 2009 boli opäť spojené s jeho nehnuteľnosti, okrová je Trump Taj Mahal a Trump Hotely.

V roku 2003 sa stal výkonným producentom a hosť súťaže reality show The Apprentice na NBC, v ktorom sa skupiny ľudí, ktorí bojujú za prácu v jeho firme. V prvej série Učeň bol stále Trump zaplatiť 50 000 dolárov za jednu epizódu, ale po úspechu program bol odmenený 3 dolárov za epizódu. Po 10 rad pridal spin-off Celebrity Apprentice, kde stál celebrity. Peniaze, ktoré sa im podarilo vybrať v každom kole išiel do charitatívneho projektu, výber projektového manažéra víťazného tímu. V roku 2007, pre Učeň dostal hviezdu na hollywood walk of fame, ktorá bola už niekoľko krát poškodená.Trump oznámil v prezidentskej kandidatúre a v preferencie ísť medzi republikánmi v vodcovstvo, to je médiá vystavení oveľa intenzívnejšie, zvyčajne s niekoľkými rozhovory denne a dostane najviac priestoru a času v médiách nielen medzi republikánmi, ale všetkých prezidentských kandidátov. Pre multimediálne správy zahŕňajú Donald Trump atraktívne z hľadiska hodnotenia, a tak na správy, alebo médiá času venoval na náhradné diely, tak sa mu dostane voľný priestor na vyjadrenie ich názorov, ktoré okrem iného konvertuje veľa nerozhodnutých voličov. Celkovo sa odhaduje, že hodnota mediálny priestor, aby mu „zadarmo“ za predpokladu, (na rozdiel od reklamy, pre ktoré by musel zaplatiť obchodné ceny) 1,9–2.0 miliárd dolárov.

16. Júna 2015, formálne oznámil svoju kandidatúru na prezidenta, vo voľbách v roku 2016 za Republikánsku stranu. Na prvom republikánskej diskusie bol jediný, kto sa prihlásil s prísľubom, že v prípade jeho neúspechu bude podporovať víťaz primaries a bude fungovať niektoré tretej nezávislej osoby.Na konci mája 2016 mal Trump už zabezpečiť potrebný počet hlasov pre vaše nominácie oficiálneho kandidáta Republikánskej strany na prezidentské voľby. Podľa tlačovej agentúry Associated Press prekonal v počte 1 238 delegátov prah jeden hlas. Vyzval ho, ako ešte nerozhodnutých delegátov, medzi nimi predseda republikáni v štáte Oklahoma Pam Pollard.Krátko po skončení sčítania hlasov v referende o členstvo v Spojené kráľovstvo v Európskej únii leteli v Tromf z 24. Júna 2016 v Škótsku. Jeho vrtuľník potom pristál na povrchu golfové ihrisko Trump Turnburry pri obci Turnberry na juhozápade krajiny (okres Ayrshire). Po oznámení výsledkov referenda vyhlásil Trump, že „britská voličov, vzali ich krajinu späť“, čo je variácia jeho vlastné slogany z volebnej kampane v spojených štátoch. Podľa amerického časopisu Time môže hlasovať za brexit známky nový míľnik v globálnej (resp. globálne) „vojna na elít“. V určitom zmysle je vraj tiež víťazstvo trumpismu v celosvetovom meradle.

20. Januára 2017 konalo slávnostné inaugurácie Donald Trump ako 45. prezident spojených štátov v prednej časti Capitol vo Washingtone. Nasledoval trump inauguračnú reč, jazda autom z Capitol do Bieleho domu, slávnostný sprievod vojenské a iné útvary a iné oslavy.21. Januára vydal Trump výkonného nariadenia minimalizovať finančnú záťaž spojenė zdravotníctva-reforma ex-prezident Barack Obama, ako to, že program bude „Obamacare“ úplne zruší. Ďalej navštívili sídle CIA v Langley, Virginia, a podporovať jeho aktivity.23. Januára svedčil Trump tak ďaleko neratifikovanou dohody o trans-pacific partnership.25. Januára vydané Trump výkonný, aby sa ďalej vybudovanie steny na hranici s Mexikom, a vyšetrovanie údajné volebné podvody, ktoré sa týkajú registrácie voličov počas prezidentských volieb v roku 2016.

Články týkajúce sa Donald Trump

„Má kópie všetkého, čo mal Epstein.“ Ghislaine Maxwell „mal tajné skrinky na sexuálne pásky pedofilov“, ktoré by mohli zničiť najmocnejších na svete

Ghislaine Maxwell, 58, má tajné skrýše nakrútených sexuálnych pások Jeffrey Epsteina, bývalého priateľa, ktorý bol odhalený výlučne na DailyMail.com. Keď…

Krajina šialeného bohatstva

Svadobná hostina, na ktorej vystúpila Diana Rossová. Syn, ktorému predné zuby vyrazila zátka z fľaše Dom Perignon. Alebo manžel, ktorý…

Obyvatelia Hongkongu protestujú proti policajným zákrokom: Vyzývajú Trumpa, aby ich oslobodil

Stovky ľudí vrátane rodín s deťmi sa v nedeľu zúčastnili na protestnom pochode proti zákrokom polície, ktorá pri zásahoch proti…

Šéf ISIS Bagdádí zomrel ako pes. Mŕtve sú aj jeho ženy a tri deti…

Líder teroristickej organizácie Islamského štátu, abu Bakr al-Bagdádí (†48) zomrel v u.s. vojenskej operácii. V nedeľu, informoval médiá a zahraničné…