1555

Camila Cabello- Karla Camila Cabello Estrabao

Vek:
22
Narodenie:
3. marca 1997,Cojimar
Znamenie:
RYBY
Výška:
157
1619
Camila Cabello- Karla Camila Cabello Estrabao

Camila Cabello,

rodným menom Karla Camila Cabello Estrabao sa narodila 3. marca 1997 v meste Cojimar ležiacom neďaleko kubánskej metropoly, Havany. Je speváčka a textárka s kubánsko-americkým pôvodom.

Camilla ako mladá skúsila šťastie v druhom ročníku americkej televíznej reality show X-Factor, kde sa dostala až na bootcamp a to s piesňou „Respect“. Avšak ako sólistka neuspela ale napriek tomu mala veľké šťastie a bola pozvaná spolu s ďalšími  výraznými speváčkami do Miami Na Floride aby sa kvalifikovali ako dievčenská hudobná skupina. Názov skupiny sa niekoľko krát zmenil až definitívny bol až na základe online diváckeho  hlasovania – Fiftg Harmony. Počas ich  zúčastnenia sa umiestnili na medailovom tretom mieste . Krátko po skončení súťaže podpísali nahrávaciu zmluvu so spoločnosťou Syco Music Simona Cowella a Epic Records L.A. Reida. Pred nahrávaním vlastných skladieb začali na Youtube nahrávať covery piesni obludných interpretov. V lete v roku 2013 skupina absolvovala vlastné turné „Harmonize America“  a to v rôznych amerických centrách. Dokonca absolvovali halové turné „Fifth Harmony 2013″ na území USA a Kanady.  Za ďalší ich úspech sa predpokladá aj ich účasť na turné “ I Wish Tour “ ako predskokanky britskej speváčky Cher Lloyd. Vo februári a marci 2014  absolvovali dokonca ich päť koncertné The Worst Kept Secret Tour.

Ich historicky prvé štúdiové album vyšlo 3. februára 2015 pod názvom Reflection. Počas prvého týždňa sa predalo okolo 80 tisíc kusov. Album sa tak dostal na piatu priečku hitparády Billboard 200. Veľkú propagáciu im zabezpečilo aj prvé svetové turné The Reflection Tour, ktoré bolo zahájené 27. februára v kalifornskom San Franciscu a ukončené zhruba o rok neskôr v hlavnom meste Spojených arabských emirátov Abú Zabí.

V Decembri 2015 bola skupina menovaná v magazíne Billboard skupinou roka. 27 mája 2016 vydala svoje druhé album. Bohužiaľ v roku 2016 skupina oznámila odchod Camilli Cabello, ktorá sa priznala že členstvo v skupine ju až tak nenapĺňalo a chce sa vydať sólovou dráhou. Camilla Cabello začala v roku 2017 s viacerými spoluprácami a to napríklad na piesni „Love Incredible“ norského DJ a hudobného producenta Cashmere Cata. Ďalej jej vokály môžeme počuť v piesni „Hey ma“ rappera Pitbulla a kolumbijica J. Balvina. Camilla Cabello 19. mája vydala svoj prvý debutový singel „Cryind in the Cub“ s ktorým dva dni po jeho vydaní vystúpila na predávaní Billboard Music Awards 2017. Ďalší singel bol pod názvom „Havana“, pri ktorom môžeme počuť vokály rappera Young Thuga. Pieseň mala veľký úspech, ovládla hitparády v krajinách ako Austrália, Kanada, Brazília, Veľká Británia, USA a veľa ďalších. V roku 2018 padol rekord na streamovacom servere Spotify,  keď song „Havana“ s viac než miliardou streamu sa stal najstreamovanejšiou piesňou sólovej umelkyne v histórii.

Svoje prvé sólove turné zahájila 9. apríla 2018 v kanadskom Vancouveru. Odohrala 37 koncertov a o lístky bol taký záujem že behom jedného dňa boli vypredané. Na 61. udeľovaní cien Grammy získala nomináciu za najlepšie vokálne popové album (Best Pop Vocal Album) za album Camila.