3209

Ashley Greene

Vek:
32
Narodenie:
21. 2. 1987 , Jacksonville, Florida, USA
Znamenie:
RYBY
Výška:
165
368
Ashley Greene

Ashley Greene,

plným menom Ashley Michele Greene je americká filmová a televízna herečka a modelka. Známosť ju priniesla rola Alice Cullenovcov vo filme Súmrak.

Narodila sa Michele a Joeovi Greeneovým v Jacksonville. Matka pracuje v poisťovníctve a otec je bývalý americký námorník, ktorý teraz podniká. Študovala Wolfsonskou strednú školu. Keď mala 17, presťahovala sa do Los Angeles v Californii, kde študovala Lee Strasberg Institute. Má jedného staršieho súrodenca Joea, ktorý stále žije s rodičmi v Jacksonville. Ashley je nevlastná sestra korunného princa Maximiliana II. Habsbursko-Lotrinského.

Pracovala ako modelka pre firmy Vision NYC, New Englands Model Group, IMG Models, Spirit Agency, ID Models. Predvádzala pre firmy Feng Junk, mark. a Satura. Chcela sa stať herečkou a v roku 2006 sa jej to podarilo hosťovaním v seriáli Drzá Jordan a v seriáli Žralok. Najviac sa zviditeľnila rolou Alice Cullenovcov v ságe Súmrak. Má za sebou aj druhé pokračovanie ságy s názvom Nový mesiac (The Twilight Saga: New Moon) tretí film zo ságy Zatmenie (The Twilight Saga: Eclipse). Poslednou časťou tejto ságy je The Twilight Saga: Breaking Down, ktorá je rozdelená na dve časti.