3776

Árpád Érsek

MOST-HÍD

Vek:
61
Narodenie:
22. jún 1958, Bratislava
Znamenie:
RAK
Výška:
178
315
Árpád Érsek

Árpád Érsek,

Árpád Érsek sa narodil v Bratislave. Štúdium gymnázia v Šamoríne dokončil v roku 1977. Je absolventom Fakulty telesnej výchovy a športu  Univerzity Komenského v Bratislave. V roku 1984 získal titul doktora pedagogiky.Pôsobil ako reprezentačný tréner slovenskej reprezentácie v šerme. Je ženatý, má dve deti a žije v Šamoríne.

Árpad Érsek sa stal poslancom Národnej rady Slovenskej republiky v roku 2010, rovnako ako aj po voľbách v rokoch 2012 a 2016 za stranu MOST– HÍD.

Od 3.novembra 2010 sa ujal funkcie štátneho tajomníka ministerstva dopravy potom, čo sa funkcie vzdal Ivan Švejna pre tzv. kauzu Hayekovci. Do funkcie ho navrhla strana MOST-HÍD, v jeho kompetencii bola oblasť cestnej, železničnej dopravy a výstavby.

Árpád Érsek bol 31.augusta 2016 menovaný  ministrom dopravy a regionálneho rozvoja ako nominant koaličnej strany MOST – HÍD. Išlo o prvú zmenu ministra v tretej vláde Roberta Fica, po demisii ministra Romana Brecelyho (Sieť), ktorú si vynútil vnútrostranícky rozkol a prechod poslancov Siete do poslaneckého klubu MOSTu-HÍD. Pre nezlučiteľnosť funkcií sa vzdal poslaneckého mandátu v zastupiteľstve Trnavského samosprávneho kraja.

Články týkajúce sa Árpád Érsek

Vo Fiľakove otvorili dlhoočakávanú tržnicu

Fiľakovské predvianočné obdobie sa nieslo v ešte slávnostnejšom duchu ako obvykle. V piatok 13. decembra primátor mesta Attila Agócs spolu s podpredsedom…

Árpád Érsek povedie MOST-HÍD do parlamentných volieb 2020.

Republiková rada strany schválila kandidátku, dvojkou je Béla Bugár, trojkou László Sólymos. Voľba Érseka ako volebného lídra podľa Bugára vychádzala…