890

Arnold Schwarzenegger

Vek:
72
Narodenie:
30. 7. 1947 , Thal, Styria, Rakousko
Znamenie:
LEV
Výška:
188
1856
Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger

sa narodil ako syn policajného dôstojníka. Spolu so starším bratom Meinhardem aktívne sa zapojiť do športu. Arnold v jeho pätnásť rokov venoval futbalu, ale táto skupina šport mu nevyhovoval. Pretože sa mu páčilo v tele, rozhodol sa pre kulturistiku. Po niekoľkých rokoch tréningu sa mu podarilo vyhrať niekoľko miestnych súťaží, vďaka ktorým sa dostal na juniorských Majstrovstvách európy v Stuttgarte v roku 1965, ktoré získal. Počas súťaže v Stuttgarte dostať Arnold oznámenie Albert Busek, hlavné Mníchov vydavateľa kulturistike časopisov a majiteľ spoločnosti s kulturistickým tovaru. Busek ho stretol, najal ho ako tréner v ich fitness štúdio v Mníchove a zabezpečené Arnold veľa publicity v časopisov. V spolupráci s Buskem koncentrované získanie titulu Mr. Universe v Londýne, ale nakoniec dostal iba druhé miesto za Americký Chet Yortonem. Vďaka tomu získali zahraničné kontakty z Buseka začal vystupovať na rôzne výstavy sa zobrazuje.

Na nasledujúcich majstrovstvách sveta v roku 1967, sa mu už podarilo vyhrať titul Pána. Jeho kariéra prudko rástol, a o dva roky neskôr dosiahol druhé miesto na majstrovstvách sveta všetkých odborov Mri. Olympia v New Yorku. Vďaka dobré kontakty sa mu podarilo zostať v USA a sústrediť sa na získanie najvyššieho cieľa pre kulturistov Mr. Olympia, ktorí v roku 1970 sa podarilo dostať. Arnold má celkovú podarilo vyhrať titul Mr. Olympia 7 krát, a niekoľkokrát Pána a Pán Sveta.Počas cvičenia študoval angličtinu, obchodnú a ekonómiu na university of Wisconsin. Po jej ukončení v roku investoval ich príjem zo súťaže vašej spoločnosti s kulturistickým zariadenia. V tom istom roku, keď získal prvý titul Mr. Olympia robil jeho filmový debut v komédia Hercules in New York „Hercules in New York“ (1969), kde hral naivný vyhadzovač, ktorý clumsily prasknutie s húštiny big-city úskalia. V roku 1971 prichádza veľká rana, keď jeho starší brat zomrel pri automobilovej nehode. Druhý úder prichádza o rok neskôr, keď jeho otec Gustáv zomrel na infarkt.Druhú filmovú úlohu získava  v thriller the Long goodbye „The Long GoodBye“ (1973). Prvý veľký úspech prišiel v komédia Zostať hladný „Zostať Hladný“ (1976), za ktoré získal ocenenie Zlatý glóbus. Po niekoľkých menej úspešných filmov ako napríklad western Kaktus Jack „V Villain“ (1979), komédia Nájsť veci, „Lov“ (1979) a film Príbeh Jayne mansfield ‚ s „The Jane Mansfield Príbeh“ (1980), získava významnú úlohu v nesmierne úspešného filmu Conan the Barbarian „Conan the Barbarian“ (1982). Vo filme, ktorý sa stal najpredávanejším hrať neporaziteľný bojovník Conan na vyhladavac vrahov svojich rodičov.Pred začal strieľať druhý voľné pokračovanie Conan Ničiteľ „Conan Ničiteľ“ (1984) sa podarilo získať americké občianstvo. Druhé pokračovanie, však, nie dosiahnuť úspech prvej časti. Rovnaký rok, ale dokázal veľmi výrazne upriamiť pozornosť na seba v úlohe nezničiteľný killer robot James Cameron film Terminator. O rok neskôr hral v treťom voľnom pokračovaní Conan Červená Sonja „Red Sonja“ a v úlohe bývalého veliteľa elitnej bojové jednotky Jána Matice v akčný film Komando, „Kukláči“. Skôr, ako on hral vo filme Dirty deal „Raw Deal“ (1986), šerif Známky Kaminsky sa oženil s dlhoročnou priateľkou Maria Shriver.Po mnohých úspešných filmoch, vrátane filmov Predator „Predator“ (1987), the Running man „Bežiaci Muž“ (1987), Red hot „Red Heat“ (1988), Dvojičky z „Dvojičky“ (1988) a Total Recall (1990) sa stáva jedným z najznámejších celebrít a na Hollywood walk of fame získava 1847. star. Druhé pokračovanie Terminator 2: súdny Deň „Terminator 2: súdny Deň“ (1991), bol vo svojej dobe najdrahšie vyrobené video film. Predaj filmu boli primerané, 200 miliónov dolárov. Rovnaký rok, spolu s Sylvester Stallone a Bruce Willis založené reštaurácii Planet Hollywood.

Za úlohu vo filme Posledný akčný hrdina „Posledný Akčný Hrdina“ (1993) dostali odmeny 15 miliónov dolárov, ale film bol skôr sklamaním. Po úspešnej akcii komédia réžia: James Cameron Pravda leží „True Lies“ (1994) Arnold dosť povesť. Po ďalších dvoch neúspešných filmy Junior (1994) a Jingle všetky cesta „Jingle celú Cestu“ (1996), s Arnold späť do akčného žánru, v ktorom ona je oveľa istejšie. Likvidátor „Gumu“ (1996) a Batman a Robin (1997), kde hral po boku George Clooneyeho, Chris O Donnell, Uma Thurman a Alicia Silverston boli úspešnejší, ako v predchádzajúcich dvoch nímky.V roku 1997 on podstúpil operáciu srdca, z ktorej sa veľmi rýchlo a bez sequelae obnoviť. O rok neskôr dostal ďalšiu ranu, keď infarkt zomrel, jeho matka Aurelia. Po dvojročnej prestávke, sa vrátil k filmu obrazovky v úlohe bývalého policajta Jericha Trstiny v apokalyptickom thriller Koniec sveta „na Konci Dní“ (1999).

Nasledujúci rok hral dvojité rolu v sci-fi thriller 6. deň „6. Deň“, v ktorej sa v úlohe bývalého vojny pilot snaží sa dostať von z môjho života a klonovanie doppelganger. Akcia-thriller Counter-strike „vedľajšie Škody“ (2001), kde je hlavnou témou je boj s teroristami musel kvôli udalosti po 11. Septembra 2001 re-cut a s jeho uvedením musel čakať až do roku 2002. Urobil hrať v pokračovaní veleúspěšných predchodcovia, Terminator 3: rise of the machines „Terminator 3: Rise of the Machines“ znovu do úlohy neporaziteľný robot.  Napísal niekoľko kníh o posilnenie a veľmi angažuje v mnohých športových a charitatívnych podujatí. S manželkou, newscaster na NBC, Maria Shriver má štyri deti: prvá dcéra, Katherine Eunice narodil 13.12.1989, druhý Christina Maria Aurelia narodil 23.6.1991, prvý syn, Patrick Arnold narodil na 18.9.1993 a štvrté dieťa, syn, Christopher Sergant narodil 27.9.1997.9. V októbri 2003 bol Arnold Schwarzenegger zvolený guvernérom kalifornie (prijaté 2 520 911 hlasov).

Po tomto úspechu zavesil hranie na klinec. Občas sa objavil v cameo rolí ako vo filmoch Welcome to the jungle „Po Starom“, alebo v Ceste okolo sveta za 80 dní „Okolo sveta za 80 dní“ bok po boku s ostatnými hviezdy v akcii Expendables.Po dvoch volebných období v roku 2011 ako on podal guvernéra sídlo Jarry Brown. Rok 2011 bol pre Arnold polárny protiklad úspešný rok 2003. Niekoľko mesiacov po skončení jeho guvernéra termín vyplával verejné informácie, Arnold má desaťročné dieťa v pestúnskej starostlivosti, s domácou slúžkou. Manželka podala žiadosť o rozvod, ale manželstvo sa do dnešných dní stále platí.