991

Ariana Grande

Vek:
26
Narodenie:
26. 6. 1993 , Boca Raton, Florida, USA
Znamenie:
RAK
Výška:
153
2966
Ariana Grande

Ariana Grande

Narodila sa 26. Júna 1993 v o stotisícovém meste Boca Raton, ktorý je najjužnejšieho mesta v trenčianskom okrese Palm Beach County. Ona je dcérou Joan Grande, RIADITEĽ Hadice-McCann Komunikácie, a Edward Butera, majiteľ grafické štúdio H Vzorov sa nachádza v rodisku Ariana. Joan a Edward sa rozviedli, keď bola Ariana asi 8 rokov.Je to americká speváčka a herečka.Grande je italského původu a její jméno bylo inspirováno postavou princezny Oriany z animované pohádky Felix the Cat: The Movie (rež. Tibor Hernádi, 1991). Jejím nevlastním bratrem je herec, producent a tanečník Frankie Grande. Před narozením Ariany se rodina přestěhovala na Floridu.

Grande tíhla k umění a herectví již od útlého věku, v osmi letech účinkovala s dětském divadlem Fort Lauderdale. Byla ji svěřena hlavní role v adaptaci broadwayského muzikálu Annie. Mimo to se objevila i v muzikálech Čaroděj ze země Oz a Kráska a zvíře. Ve stejném věku ještě zvládla s několika floridskými orchestry vystupovat na zaoceánské lodi a poprvé se objevila v televizi, když zpívala hymnu Spojených států amerických pro profesionální hokejový klub Florida Panthers. Ariana navštěvovala soukromou školu Pine Crest School a North Broward Preparatory School.Skutočná kariéra začala v roku 2008, keď ona robila jej debut v broadway hudobné 13, ktorý bol tiež debut pre herečka a speváčka Alžbeta Gillies (nar. 26.7.1993). Ariana tu hrala a roztlieskavačky, Charlotte a úloha priniesla cenu National Youth Theatre Association Award. Vďaka hudobné, musela pokračovať v štúdiu na Sever Broward Prípravná Škola na diaľku, s súkromným učiteľom.

 

Pozri si aj: Ako sa meníme?

 

Spolu s Elizabeth Gillies získala úlohy v seriály V ako Victoria, v ktorom Ariana hral postavu Mačka Valentine. Pre túto úlohu, ktorú musí mať každý druhý týždeň na farbenie vlasov červená. Seriál vysielaný na americký televízny kanál Nickelodeon, ktoré patria do MTV Networks. Po premiére v marci 2010 s 5,7 milióna divákov, sa stal historicky druhý najúspešnejší seriál Nickelodeon. Z Ariana Grande vďaka úlohu Mačka sa stal idol tínedžerov. V apríli 2011, premiéru prvá epizóda druhej série a s viac ako 6 miliónov divákov sa stal najviac sledovali epizóda celého sériálu. V roku 2010 tiež hrá úlohu Miriam hudobné Cuba Libre, ktoré napísal a produkoval hudobník Desmond Child (vl. V Mene John Charles Barrett). V auguste 2010 začal pracovať na svoj debutový album a meniť jej spev, začal spolupracovať s učiteľom spevu Eric vietor. Svoje prvé hudobné cd s názvom „Give It Up“, ktorý bol vydaný v auguste 2011 ako súčasť soundtracku k seriálu V ako Victoria názvom Víťazný: Hudba od Hit TV Show.

Hudobnú kariéru však začala týka hlavne piesne z takých umelcov ako Mariah Carey, Whitney Houston, alebo Adele, ktoré sa zaznamenávajú na Youtube. Náhodne som vlastne všimol priateľovi zakladateľ a generálny RIADITEĽ Republiky Záznamy, Monte Lipmana. Republiky Záznamov je americký labelu rozdelenie Universal Music Group. Monte Lipman, spolu so svojím bratom Avery bola založená v roku 1995. Štítok pracoval s takými superstars, ako Lil Wayne, Amy Winehouse, Nicki Minaj, Taylor Swift alebo Austin Mahone.Ariana vydala prvý singel „Dajte Vaše Srdcia Až“ 12. Decembra 2011. Vďaka viac ako pol milióna predaných a vysielané jednotky v USA získal zlatú záznam zo Združenia american nahrávací priemysel (Nahrávanie Industry Association of America). O niekoľko rokov neskôr si uviedola v rozhovore pre Rolling Stone magazine, že táto pieseň a jej klip ona nenávidí a jej volal najhoršie chvíle svojho života.Grande následne spolupracuje s najmladší člen britskej boy band, Chcel Nathan Sykes a je založený na pieseň „Takmer Nikdy nie Je Dosť“. V auguste 2013, ona vykonané tri koncerty Justin Bieber, ktoré boli súčasťou jeho Myslíte, že Tour. Vzhľadom na propagáciu jej album Yours Truly odišiel na ich vlastné turné, Počúvanie Relácie, ktorá sa začala 30. Augusta a skončila 22. Septembra 2013. To bolo asi 11 menšie koncerty v usa mestách. 41. ocenenia American Music Awards 2013 vyhral v kategórii nováčikov s názvom Nový Umelec Roka. Za svoje úspechy v priebehu roka získala od amerického združenia Hudby Business Association award Prielom Umelec Roka. V decembri, ešte podarilo vydať štyri-pieseň vianočný album Christmas Bozky.Od začiatku roku 2014 sa pracuje na jej druhý štúdiový album, ktorý videl svetlo sveta 25. August 2014. Album s názvom Moje Všetko, čo je rovnaká ako predchádzajúca rada dostal na prvej priečke hit hitparáde Billboard 200. Počas prvého týždňa predal 169 tisíc kusov. Rekordný predaj zaznamenalo aj v Austrálii a v Kanade. Úvodný singel „Problém“, na ktorom ona spolupracovala austrálsky rapper Iggy Azalea (vl. názov Ametyst Amelia Kelly), bolo vydané 28. Apríl 2014, a to len v prvý týždeň sa predalo viac ako 400 tisíc kusov. Pieseň ona spievala naživo na MTV Video Music Awards v roku 2014, kde získal aj cenu za najlepší pop video. Na Youtube má „Problém“, je už viac ako miliardu názory. V show Celková Ariana Naživo vysielané 2. Júla 2014 na MTV spievať prvýkrát druhý singel z albumu s názvom „oslobodiť“. Na tejto piesne tiež sa zúčastnil rusko-nemecký hudobný producent Zedd (vl. meno Anton Zaslavski) a len v USA celkovo sa predalo niekoľko miliónov výtlačkov.

Články týkajúce sa Ariana Grande

Hviezdna výpomoc celebrít pre ich fanúšikov

Máte kvôli pandémiu finančné problémy? Povedzte si o peniaze nejakej speváckej či hereckej ikone. Že je to úplná hlúposť? Trebárs…