886

Antonio Bnderas

Vek:
59
Narodenie:
10. 8. 1960 , Málaga, Španělsko
Znamenie:
LEV
Výška:
174
750
Antonio Bnderas

Antonio Banderas,

 

narodil ako staršie dieťa z dvoch (mladší brat Francisco) štátneho úradníka a učiteľ v Španielsku v Malage. Jeho veľkou túžbou bolo stať sa profesionálny futbalista, ale že bol zmarený lámanie nohy v 14-rokov, tak sa rozhodol stať hercom. On sa rozhodol napísať škola dramatického umenia v jeho rodnom meste. Po maturite začal jeho pôsobenia kariéru v malých divadelných spoločností. V devätnástich rokoch (1981) Antonio sa presťahoval do Madridu a stal členom španielskeho národného divadla, kde pôsobil až do roku 1986.Antonio natočil od roku 1982 mnoho španielsky jazyk filmov a stal obľúbený film, režisér Pedro Almodovara, ktoré bolo prvé obsadenie vo filme „Laberinto de pasiones“. Okrem toho, on hrala vo filme „Matador“ (1986), „Právo Túžby“ (1987), väčšina upozornil na seba v filmy Ženy na pokraji nervový kolaps „Mujeres al Börde de un Ataque de Nervios“(1988) a Putá mi ! „Atame!“(1990), tu budete hrať duševné pacienta, ktorý uniesol porno hviezdy v podaní Victoria Abril. Tieto dve významné obrazy mu pomohli získať prvú úlohu v americkej hovorený film Kráľov Mambo „Na Mambo Kráľov“(1992), kde hral kubánskej muzikata. Pretože Antonio nemohol hovoriť anglicky, mal naučiť všetky dialógy foneticky. Ešte v USA vďaka parné latinskej vzhľad získal veľa žien, dokonca je považovaný za jednu z najatraktívnejších mužov v Hollywoode.Spočiatku nasleduje malú úlohu, ale vo významných filmoch ako „Dom Duchov“ (1993), „Philadelphia“ (1993), kde hral Miguel Alvarez, partner Andrew Beckett (Tom Hanks) z nakazených AIDS, Rozhovor s upír „Rozhovor S Vampire“ (1994) a v komédii Rhapsody in Miami „Miami Rhapsody“ (1995).Spočiatku, tieto sú malú úlohu, ale vo veľkých filmoch ako „Dom Z“ (1993), „Philadelphia“ (1993), kde hral Miguel Alvarez, partner Andrew Beckett (Tom Hanks) z nakazených AIDS, Rozhovor s upír „Rozhovor S Vampire“ (1994) a v komédii Rhapsody in Miami „Miami Rhapsody“ (1995).

Iné hlavné úlohy nasledoval prvý akčný thriller vrahov „Vrahov“ (1995), kde bol jeho pôsobenia partner Sylvester Stallone, následne v thriller Stretnutí s cudzincom „Nikdy Hovoriť s cudzími ľuďmi“ (1996) a tiež po boku Madonny vo filme hudobné „Evita“ (1996), kde sa na jeho veľký spev, reč prijaté nominácie na Zlatý glóbus. V roku 1998 sa objavil vo filme hit Zorro: Tajomná tvár „The Mask of Zorro“ (opäť nominovaný na Zlatý glóus), film bol úspech nielen medzi divákmi, ale aj kritiku. Vo filme hral po boku Anthony Hopkins a Catherine Zeta-Jones.

Antonio Banderas v roku 2002, hral vo filme Brian de Palma je Femme Fatale. Krátko, aj on sa objavil v životopisných filmu Frida (2002), s Salma Hayek. Medzi jeho filmy sú Prekliate, Argentína (2003, Predstavy, Argentína) s Emma Thompson a televízny film A Hrajú Pancho Villa, ako Sám (2003), za ktorý bol nominovaný pre iného Zlatý glóbus a Emmy.V roku 2001 sa objavil v komédii-akčný film Robert Rodriguez „Spy Kids: Špiónov v akcii“ (2001) a erotický thriller Siedmy hriech „dedičného Hriechu“ (2002). Film sa odohráva na Kube v devätnástom storočí. Bohatý obchodník Luis Vargas (Antonio Banderas) plánuje upevniť jeho sociálne postavenie v manželstve s zvodné Americká žena Julia (Angelina Jolie). S Robert Rodriguez,pracoval aj na filmy Spy Kids 2: Ostrov stratených snov, Spy Kids 3-D: Game Over(2003), Štyri izby, a Kedysi dávno v Mexiku.V roku 2005 hral hlavnú úlohu vo filme réžia Martin Campbell je the Legend of Zorro, ktorého príbeh sa začína desať rokov od chvíle, keď sme hrdinovia vľavo na konci predchádzajúceho dobrodružstva. Alejandro (Banderas) a Elena (Catherine Zeta-Jones) sa stali manželia a majú 10-rok-starý syn Joaquin (Adrian Alonso). Hoci Alejandro stále oblieka masku Zorro na ochranu chudobných a utláčaných obyvateľov kalifornie územia z chamtivosti miestnych vládcov, musia často rozhodovať medzi jeho zmysel pre spravodlivosť a túžbou po normálnom živote.

Pre jeho hudobné premiéru na Broadwayi s názvom Deväť bol nominovaný na Tony Award v kategórii najlepší herec v hudobných a získal ocenenie Drama Desk Award, Vonkajší Kritici Circle Award, Dráma Ligy Ocenenie a Divadlo Sveta Cenu.Váš hlas požičal na znak puss in boots v animovaný hit Shrek 2 neskôr opäť ujal réžie na filmovej El Camino De Los Ingleses, ktorý bol natočený podľa rovnomennej knihy Antonio Solera.