278

Angelina Jolie

Vek:
44
Narodenie:
4. 6. 1975 , Los Angeles, Kalifornia, USA
Znamenie:
Blíženci
Výška:
173
1247
Angelina Jolie

Angelina Jolie,

narodila ako Angelina Jolie Voight je americká filmová herečka a zvláštny vyslanec Vysokého komisára OSN pre utečencov. To je dcéra americký herec Jon Voight.Predtým, ona tiež pracoval ako model. Často v médiách ako jeden z najkrajších žien na svete, a o jej súkromnom živote informovať nielen bulvárne médiá. Je držiteľom troch Golden globe awards a film award „Oscar“.Herckú kariéru začala s rolou v low-budget film Cyborg II: Sklenený tieň (1993). Prvú hlavnú úlohu ona zobrazený vo filme Nebezpečná sieť (1995). Hral v životopisných filmov George Wallace (1997) a Gia (1998), ktorý mal pozitívny ohlas kritikov. Oscara získala za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe v dráme o Narušenie (1999). Medzinárodnú prestíž dosiahnuť vďaka úlohe lary Croft v hre hrdinku série počítačové hry Tomb Raider, vo filme Lara Croft – Tomb Raider (2001). Pretože to je radené medzi jedno z najznámejších a najlepšie platených Hollywoodskych hviezd. Najväčší komerčný úspech, doteraz zaznamenanala  akčná komédia Lara Croft…Jej manželstvo s hercami, Jonny Lee Miller a Billy Bob Thornton, ktorý sa skončil rozvodom. Od roku 2005 žije s herec Brad Pitt. Ich vzťah priťahuje pozornosť médií na celom svete. Spolu s Pitt mať dcéru Shiloh a Vivienne a syn Knox a ďalšie prijaté deti Maddox, Zahara a Os. On je aktívny v humanitárnych projektoch na celom svete, predovšetkým týkajúce sa otázky utečencov podľa UNHCR.

Angelina sa narodila v Los Angeles, Kalifornia. Ona je dcérou aktérov Jon Voight a Marcheline Bertrandové. Jej brat je herec James Haven, strýko spevák a skladateľ Čip Taylor. Je goddaughter aktérov Maximilian Schell a Jacqueline Bissetové. Po otcovi zdedil nemeckej a slovenskej krvi,jej matka bola zmiešané francúzsko-kanadský, holandského a nemeckého pôvodu. Rovnako ako jej matka, Angelina sa cíti byť čiastočné Irokézkou. Jej jediný známy rodák predkom bol žena z kmeňa huron pozemky narodil sa v roku 1649.Počas dospievania  trpela ťažkou depresiou s samovražedné tendencie. V Beverly Hills High School medzi deti z bohatých rodín z okolia bol osamelý a ona bola terčom jeers vzhľadom na veľmi tenké postave a nosenie okuliarov a traky. Pre ňu bolo ťažké vytvoriť citový kontakt s okolitým ľudí a tak sa uchýlil k self-harm. Neskôr povedala: „som Zhromaždené nože a vždy som mal okolo určité veci. Rituál, v ktorom som rezané seba a cítiť bolesť, dala mi pocit živote, prináša určitý druh uvoľnenia, z nejakého dôvodu som sa pre liečivé účinky.“Tiež začal experimentovať s drogami; v 20 rokov, má skúsenosti s „takmer každý k dispozícii drog,“ vrátane heroínu.

Vzťah s otcom mal vždy problematické. Pretože voight je nevera, ktorý bol dôvodom pre royvod rodičov manželstva, Angeline otec je ukradnutý po mnoho rokov. Na zlepšenie vzťahov došlo na prelome tisícročia, spolu mohli  hrať vo filme Lara Croft – Tomb Raider. Ale potom, však, vzťahy sa opäť zhoršila. V júli 2002 požiadal, v ktorých sa používajú stredné meno Jolie, na založenie vlastnej identity ako herečka. Preto, formálne požiadala  meno vymazať priezvisko Voight, ktorý bol schválený 12. Septembra 2002. V auguste toho roku, Voight tvrdil pre časopis Access Hollywood, že jeho dcéra mala „vážne psychické problémy.“ V reakcii, dcéra vyhlásil, že on nechce žiadneďalšie kontakty s otcom. Dodala, že vzhľadom na prijatie syn Maddox nebude myslieť nato či by bolo zdravé pokračovať vzťahy s Voight. Až po šiestich rokoch, v dôsledku smrti jej milovanej matky na rakovinu 27. Januára 2007 došlo medzi Angelina a jej otec, aspoň dočasné zmierenia.

Články týkajúce sa Angelina Jolie

Polícia odhalila kadernícke salóny v pivniciach, zatkla kaderníkov

Keď policajti prišli do salónov, starostlivo zariadených v pivniciach dvoch súkromných domov, „práve tam ľuďom upravovali účes“, napísali v hlásení…

Angelina Jolie zakázala Bradovi predstavit ich deti Jennifer Aniston

Angelina Jolie nemá z obnoveného priateľstva svojho exmanžela Brada Pitta a jeho exmanželky Jennifer Aniston žiadnu radosť. Rozhodne si neželá,…