2979

Amy Acker

Vek:
42
Narodenie:
5. 12. 1976 , Dallas, Texas, USA
Znamenie:
STRELEC
Výška:
173
1894
Amy Acker

Amy Louise Acker,

sa narodila v Dallase ako najstarší zo štyroch detí právnikovi Rodneymu Acker a gazdinú Judy Bruyere (pôvodom Francúzska).

Jej snom sa bolo stať baletkou. Trinásť rokov študovala balet, moderný a jazzový tanec, ale musela podstúpiť operáciu kolena a jej sen sa rozplynul. Potom Amy počas druhého ročníka na strednej školy uchvátilo herectvo, a tiež aj v tej dobe začala s modelingom.

V roku 1996 nastúpila na Southern Methodist University (Amy nie je metodík, ale navštevovala SMU, pretože majú preslávený divadelné seminár).

Jej prvé televízne rola bola v seriáli Wishbone. V roku 1998 nafotila jarnú katalóg pre J. Crews, a k tomu strávila 3 leta modelingu v Japonsku.

Pri škole účinkovala v mnohých hrách, napr .: Terry, Balm in Gilead; Isabella, Measure for Measure; Chorus, The greeks; Christina, and hier Friends, atď.

V roku 1999 bola nominovaná na najlepšiu predstaviteľku hlavnej úlohy v Leon Rabin za výnimočný herecký výkon v hlavnej úlohe Thérèse Raquin. V rovnaký rok získala aj titul bakalár.

Potom čo skončila na SMU, pracovala v divadle The American player theatre vo Wisconsine.
Po ôsmich mesiacoch odišla do New Yorku, kde pracovala na pár nezávislých filmoch – The akcidenty (Nina), The Energy Specialist a televízne pilot pre MTV Hell House.

Keď cítila, že sa dostatočne zdokonalila v herectvo, rozhodla sa presťahovať (v novembri 2000) do Los Angeles. Tam získala rolu vo Sci-Fi filmu s názvom Groom Lake, ktorý režíroval William Shatner (Star Trek V: Posledné hranice).

Zakrátko si táto stúpajúca hviezda zahrala aj postavu Winifred „Fred“ Bürkle v druhom rade kultového seriálu Angel, kde účinkovala až do finálnej piatej sezóny (Fred / Illyria).
V roku 2003 získala ocenenie na Saturn Award za najlepší herecký prínos v televízii.

25. apríla 2003 v Californii sa Amy vydala za herca Jamesa Carpinella.
22. januára 2005 sa im narodil syn Jackson James Carpinello a 1. septembra 2006 dcéra Ava Grace.

V roku 2005 bola obsadená do seriálu Alias ​​pre finálnu sezónu (hrala mrchu Kelly Peyton).
Ďalej hosťovala v seriáli Alyson Hannigan (kolegyne z Buffyverse) How I Met Your Mother.
Naďalej má byť tiež obsadená do role Dr. Claire Saunders v novom seriáli Jossa Whedona – Dollhouse.