Danko sa hnevá na Bugára.Zase?

Článok

Predseda koaličnej strany SNS Andrej Danko sa od utorka nebude zúčastňovať na žiadnej koaličnej rade.

Vyhlásil to po tom, ako národniarom neprešli v pléne ich dve novely zákonov – o verejnom obstarávaní a návrhu o zriadení ministerstva cestovného ruchu a športu.Pri oboch novelách sa zdržali poslanci koaličného Mosta-Híd, čo Danko označil „za vrazenie dýky do chrbta“.

Danko vyčíslil, že na Slovensku rastie počet prenocovaní a cestovný ruch v auguste trhal rekordy.Toto číslo bolo podľa šéfa SNS dosiahnuté vďaka rekreačným poukazom, ktoré kritizoval aj minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

„Minister dopravy je zodpovedný aj za cestovný ruch a mal by si uvedomiť, že výsledky, ktoré dosahujeme v cestovnom ruchu, dosahujeme aj vďaka rekreačným poukazom,“ tvrdí Danko.

„Minister, okrem toho, že nie je schopný stavať diaľnice, žiaľ, nepohol ani prstom pre cestovný ruch a ani teraz nevyjadril podporu ministerstvu pre cestovný ruch a šport.“ Danko vraj má informácie o tom, že Most-Híd neplánuje podporiť ani rozšírenie rekreačných poukazov na všetkých zamestnávateľov.

Šéf SNS sa preto rozhodol, že sa nebude zúčastňovať na koaličných radách. Zastupovať ho bude Tibor Bernaťák.

„Zažil som jedno z najväčších politických sklamaní vo vzťahu k pánovi Bugárovi. Zažil som bezcharakternosť Bélu Bugára. Bolo to prvýkrát a dnes to dosiahlo vrchol taký, že sa nebudem zúčastňovať na žiadnej loaličnej rade,“ vyhlásil.

Most-Híd by si podľa neho mal uvedomiť, že nič nerobí pre cestovný ruch a neustále len spochybňuje návrhy, ktoré pomáhajú cestovnému ruchu. „Pre mňa to dnes dosiahlo politický vrchol,“ podotkol Danko.today

Odporúčané profily

Profilová fotka
Eddie Murphy
Profilová fotka
EGO- Michal Straka
Profilová fotka
Ayrton Senna