Štefan Harabin vstupuje do politiky

Článok

Štefan Harabin uviedol ako sudca so 40 ročnou praxou, že jednou z hlavných priorít jeho hnutia bude nastolenie spravodlivosti a práva. Hovoril o politickej kaste, ktorá podľa neho ovláda tento štát. “Fico, Kiska, Beblabý, Danko, Truban, Bugár a ostatní členovia politickej kasty si našu vlasť ukradli pre seba, pre svoje peňaženky, pre svoje kontá v zahraničí a pre svojich ľudí.”

„Valí sa na nás kríza a čo nám ponúkajú politici? Občanom nevytvorili podmienky na normálny a dôstojný život. Všadeprítomná korupcia, uprednostňovanie svojich ľudí, stúpajúca chudoba a absurdné nerovnosti v odmeňovaní, znižujúca sa úroveň školstva, nedôstojné podmienky pre učiteľov, čoraz vyššia úmrtnosť pacientov na vyliečiteľné choroby. Slovensko je v zlom stave,“ začal Harabin. Sudca nekonkretizoval, čo s týmito problémami plánuje urobiť. Podľa jeho slov sú to iba dôvody, prečo bude kandidovať v najbližších parlamentných voľbách.

“Zlodeji, podvodníci, úžerníci, feťáci a pedofili nemôžu riadiť našu vlasť. Zmena je nutná, aby sa Slovensko stalo vlasťou pre všetkých.” Slovensko bude podľa Harabina vlasťou pre všetkých, keď bude mať každý rovnaké podmienky a pre všetkých budú platiť pravidlá a zákony.

“Vlasť je vtedy vlasťou, keď hrdinom je ten, ktorý čestne pracuje, ctí zákony a poctivo sa stará o svoju rodinu a nie tí, ktorí sa snažia obchádzať zákony, neštítia sa špinavostí, hľadajú len protekciu, známosti… Takých ľudí treba postaviť pred súd,” vyhlásil zakladateľ novej strany Vlasť.

Harabin v závere brifingu neodpovedal na otázky prítomných novinárov. Uviedol, že odpovie, pokiaľ televízia Ta3 pokračuje v priamom prenose. Po negatívnej odpovedi sa s rozlúčil a odišiel.

Sudca neodpovedal ani na to, či strana bude novým politickým subjektom alebo či bol iba prevzatý existujúci projekt. V registri politických strán sa nachádza zoskupenie s názvom Vlasť, Harabin nespresnil, či bude kandidovať práve zaň. Ak by sa dostal do parlamentu, chce presadzovať najmä záujmy, ktoré označil slovom vlastenecké. Podľa jeho slov na tieto požiadavky verejnosti súčasní politici nereflektujú.

zdroj:hlavnespravy.sk

today

Odporúčané profily

Profilová fotka
Eddie Murphy
Profilová fotka
EGO- Michal Straka
Profilová fotka
Ayrton Senna