Ruskov nový príbeh o zmenkách.„Schválne som sa tak podpísal“

Článok

13:40 – Kočner sa vyjadruje aj k svedkyni Anne Hausknotzovej, ktorá v minulosti pracovala v licenčnej rade.

Tá si v júli 2019 pred súdom zaspomínala na slová Siloša Pohanku, niekdajšieho šéfa spoločnosti ESPÉ Štúdio. Ten za korunu predal pohľadávku firme Gamatex, teda Kočnerovi a Aghovi.

„Ľahko sa vám podpisuje zmluva, pani Hausknotzová, keď máte pištoľ pri hlave,“ povedala vtedy pred súdom.

Kočner dnes jej slová spochybňuje s tým, že ona rozprávala o období 1995 až 1996, pričom on kúpil pohľadávku o rok neskôr. „Tak tu zavolajme jeho deti. … Žiadna pištoľ, my sme boli so Silošom Pohankom veľmi dobrí priatelia,“ reaguje teraz Kočner.

13:37 – Bývalá účtovníčka Markízy Anna Miklošovičová v júli minulého roku povedala, že žiadne zmenky v roku 2000 ani potom neúčtovala, ani ich nikdy nevidela. „A ako sa mala nejaká účtovníčka vyjadrovať k zmenkám, keď ich nikdy nevidela?“ sťažuje sa teraz Kočner na to, že svedkyni nikto zmenky fyzicky neukázal a predsa sa na nich prokurátor pýtal.

13:31 – Ďalšie minúty Kočner venuje výpovedi bývalej riaditeľky Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) Jarmily Grujbárovej.

„Zmyslom konania, ktoré sa viedlo, nebolo odňať licenciu, ale dostať stav do súladu so zákonom,” poprela pred súdom odňatie licencie bývalá šéfka kancelárie RVR. Kočner tvrdí opak.

13:15 – Obžalovaný reaguje aj na výpoveď bývalého riaditeľa Markízy Vladimíra Repčíka. Cituje jeho slová o tom, že sa v roku 1998 v televízii objavili dobre stavaní ozbrojení muži v maskáčoch s guľovnicami.

„Ale to nie je pravda. Prišiel tam pán Pohanka, pán Agh, myslím, že šofér a pán z ochranky v obleku. Sylvia Volzová bola v tom čase na pracovisku, my sme prišli slušne. Aké násilie? To sú všetko dokázateľné veci,“ Kočner nazýva opis násilného prevzatia Markízy klamstvom.

13:12 – Kočner tvrdí, že Markíza mala vďaka vlastníctvu licenciu hodnotu osem miliárd rokov v roku 2006. „No a možno mala v roku 2000 hodnotu štyri miliardy, ja neviem,“ hovorí obžalovaný zvýšeným hlasom a výrazne dvíha obočie.

13:03 – Pojednávanie pokračuje. Kočner sa chce vyjadrovať ešte k štyrom alebo piatim svedkom. „Ale už to bude také kratšie,“ avizuje. Najrpv reaguje na svedkyňu Radku Doehring.

„Pani Doehring nevie, k čomu sa vyjadruje,“ hovorí obžalovaný.

zdroj:aktuality

today

Odporúčané profily

Profilová fotka
Eddie Murphy
Profilová fotka
EGO- Michal Straka
Profilová fotka
Ayrton Senna