Minister Mičovský, mám problém s Kollárom a jeho vzdelaním

Článok

Najviac sa doňho oprel minister Mičovský

Ostatní ministri, vrátane ministra školstva Branislava Gröhlinga, boli vo vyjadreniach zdržanliví a čakali na stretnutie Kollára s Matovičom, minister pôdohospodárstva Ján Mičovský rovno povedal, ako túto kauzu vníma.

„Som tým sklamaný a myslím, že to je zásadný problém, ktorý nie je možné prejsť mlčaním. Spýtam sa na to,“ povedal ráznym tónom pred rokovaním vlády Mičovský. „Pokiaľ sa tieto veci dokážu v tom rozsahu, v akom boli publikované, myslím si, že pán predseda Kollár by mal urobiť zásadné politické rozhodnutie,“ povedal Mičovský. „Ja ako minister pôdohospodárstva možno nie som priamo ten, ktorý by mal tlačiť, ale myslím si, že pán Kollár by nemal byť predsedom národnej rady, ak je to pravda,“ dodal jednoznačné stanovisko Mičovský.

prečítaj si aj: Kto je Boris?

Koalícia má rôzne názory

V koalícii však silnie tlak aj kvôli tejto kauze, keď sa za Kollárovo odstúpenie postavila napríklad strana Za ľudí vo svojom vyhlásení, alebo keď sa poslanec Ondrej Dostál na sociálnej sieti vyjadril, že by mal Boris Kollár z čela národnej rady odstúpiť.

Onderj Dostál sa vyjadril

Druhým najvyšším ústavným činiteľom Slovenskej republiky by nemal byť človek, ktorý svoj vysokoškolský titul získal vďaka diplomovej práci, ktorá je plagiátom.

Je to hanba nielen pre neho samého, jeho vlastnú stranu, celú vládnu koalíciu a našu krajinu, ale je to hlavne nefér voči všetkým ľuďom, ktorí si svoje záverečné práce napísali sami a získali svoje vysokoškolské vzdelanie poctivo a bez podvádzania.

Boris Kollár by mal odísť z funkcie predsedu NR SR.

Slovenská komora učiteľov je pobúrená

Svoje ku kauze diplomovej práce Borisa Kollára mala čo povedať aj Slovenská komora učiteľov (SKU). „Spoločnosť na Slovensku je opakovane traumatizovaná neetickým správaním politikov prichytených pri plagiátorstve. Nie je to tak dávno, čo SKU vyzývala bývalú ministerku školstva Martinu Lubyovú k maximálnej angažovanosti a zaujatiu jednoznačného postoja vo vzniknutej kauze plagiátorstva Andreja Danka. Pobúrenie učiteľskej obce, študentov aj občanov ostalo bez konkrétnych riešení. A história sa opakuje. Po voľbách, ktoré mali priniesť zmenu politickej kultúry, sme sa opäť stali svedkami dehonestácie vzdelania ako jednej z najvyšších hodnôt,“ píše sa vo vyhlásení SKU, ktoré vedie Vladimír Crmoman.

zdroj:fb,topky,internet

today

Odporúčané profily

Profilová fotka
Rita Ora
Profilová fotka
Alessandra Ambrosio
Profilová fotka
Martin JAKUBEC