Michalovce:Michalovská základná škola patrí medzi najlepšie na Slovensku: Umiestnila sa v TOP trojke

Článok

V najnovšom vydaní školských rebríčkov sa podľa portálu skoly.ineko.sk najlepšie vo svojich kategóriách umiestnili ZŠ na Krosnianskej v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave na Kukučínovej a bratislavské Gymnázium Jura Hronca. V našom článku sme sa zamerali na najlepšie základné školy v Michalovciach.

Najlepšie hodnotené

Prinášame vám aktualizáciu portálu základných (ZŠ), v rámci ktorej doplnili najnovšie údaje o výsledkoch žiakov v:

  • Testovaní 5 – predmety: slovenský jazyk, matematika a maďarský jazyk,
  • Testovaní 9 – predmety: slovenský jazyk, matematika, maďarský jazyk a SJaSL (slovenský jazyk a literatúra pre školy s vyučovacím jazykom maďarským),

Po aktualizácii rebríčkov sa na celoslovenskej úrovni medzi ZŠ opäť najlepšie umiestnila Základná škola na Krosnianskej 4 v Košiciach. Nasleduje ZŠ Kollárova 2, Svätý Jur a najlepšiu trojicu dopĺňa Základná škola T. J. Moussona 4, Michalovce.

V tabuľku najlepšie hodnotených škôl v SR v kategórii základné školy sa na 28. mieste ocitla Základná škola, Okružná 17, Michalovce.

Nehodnotia kvalitu

Podľa INEKA rebríčky škôl komplexne nehodnotia kvalitu školy, ale informujú o výsledkoch žiakov. Výsledky vstupujúce do rebríčkov nezohľadňujú rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces, nepokrývajú celý obsah vzdelávania a nemerajú ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom.

Rebríčky podľa INEKA tak nemusia plne vypovedať o kvalite školy, môžu však byť užitočným pomocným ukazovateľom pri výbere školy a najmä by mali pritiahnuť záujem verejnosti k diskusiám o kvalite škôl. Dôležité sú aj informácie o účasti študentov na rôznych súťažiach, o technickom vybavení alebo o štruktúre predmetov.

today

Odporúčané profily

Profilová fotka
Martin KLUS
Profilová fotka
Marek Dospiva
Profilová fotka
Eddie Murphy