Kiska do vlády nepôjde, hovorí sa v kuloároch

Článok

Po tom, ako sa Zuzana Čaputová rozprávala so všetkými potenciálnymi koaličnými partnermi Igora Matoviča, vrátane Borisa Kollára, Richarda Sulíka a Andreja Kisku, dnes prišiel dôležitý deň. Predseda OĽaNO bude dnes predpoludním poverený zostavením novej vlády priamo od prezidentky.

Matovič sa po niekoľkominútovom rozhovore prezidentske poďakoval za dôveru a poverenie na zostavenie vlády. „Toto bola asi najťažšia domáca úloha, akú som dostal. Verím, že knižky dejepisu budú o tejto vláde hovoriť ako o najlepšej vláde, akú Slovensko malo,“ povedal Matovič prezidentke.

Štvorkoalícia môže byť utópia

Podľa našich informácií je na obzore skôr trojkoalícia. Kiska by mal podľa našich zdrojov na predsedníctve strany Za ľudí navrhnúť, aby nešli do tejto vlády. V strane panuje pri tomto kroku vraj zhoda. Predseda OĽaNO zároveň hovorí, že ak sa PS/Spolu podarí presadiť ústavnú sťažnosť ohľadom počtu hlasov a teoreticky sa dostanú do parlamentu, dvere majú otvorené a môžu sa pridať.

Chce zapojiť aj investigatívcov

Matovič hovorí, že s Kiskom sa má vo štvrtok stretnúť ešte perdtým, ako bude mať strana Za ľudí predsedníctvo. Matovič zvažuje úlohu investigatívnych žurnalistov v určitej vládnej funkcii. „Bol by to najlepší nezávislý arbitér na nakladanie s verejnými zdrojmi. S týmto návrhom oslovíme partnerov,“ hovorí Matovič.

today

Odporúčané profily

Profilová fotka
Rita Ora
Profilová fotka
Alessandra Ambrosio
Profilová fotka
Martin JAKUBEC