Dobroslav Trnka,tajná kamera na prokuratúre odhalila to, čo nemal nikto vidieť?!

Článok

Ešte nechutnejšie ako sme čakali? Len nedávno vyplávala na svetlo sveta zvuková nahrávka rozhovoru medzi obžalovaným mafiánskym podnikateľom Mariánom Kočnerom (56) a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom (55).

Na nej ho Kočner školí ako malého chlapca, vulgárne mu nadáva a najmä rieši, prečo išiel Trnka vydierať šéfa Penty Jaroslava Haščáka (50). Teraz si Slováci môžu „vychutnať“ ďalšiu videonahrávku tejto dvojice, ktorá zachytáva, ako Kočner inštaluje zrejme u Trnku v kancelárii skrytú kameru. Mal byť garantom právneho poriadku v štáte, no spolčil sa s mafiánskym vybavovačom. Meno Dobroslava Trnku sa na verejnosti pretriasa už od pamätnej voľby generálneho prokurátora v roku 2011. Polícia ju vyšetruje v súvislosti s kupovaním poslancov, k čomu sa priznáva aj Kočner na zvukovej nahrávke s Trnkom. „Ty si k…t. Ty si jeden nebetyčný k…t., k…t, k…tov. (…) Prečo ste išli vydierať toho Haščáka? Vieš k…a, že je to človek, ktorý okrem iného pomáhal, do p..e, a kupoval poslancov, keď si sa mal stať generálnym prokurátorom,“ nadáva Trnkovi Kočner. Nepáči sa mu, že si prokurátor ukryl zvukový záznam z Gorily a ponúkal ho Haščákovi za milión eur.

Trnka v súčasnosti pracuje na Generálnej prokuratúre, no od vypuknutia škandálu je ukrytý doma na péenke. V nedávnom rozhovore povedal, že sa až neskôr rozhodne, či dobrovoľne opustí svoju pozíciu prokurátora alebo nie. Generálna prokuratúra tvrdí, že kým nie je obvinený, nemôže konať. Zdá sa, že Trnkovi môže priťažiť nová videonahrávka, ktorú zverejnilo Investigatívne centrum Jána Kuciaka.

Na nej vidieť Kočnera, ako pomáha Trnkovi inštalovať skrytú kameru, zrejme u neho v kancelárii. Na zázname je dátum 1. 1. a 2. 1. 2000, no nie je jasné, či ide o automatické prednastavenie kamery, alebo práve v tom čase reálne kameru inštalovali. „Dátum nemusí byť nastavený správne, záznam mohol vzniknúť aj o niekoľko rokov neskôr, ak si nikto nedal námahu nastaviť v kamere presný čas,“ pripomínajú investigatívci.

V tom čase bol Trnka hlavným vojenským prokurátorom. „Nebol priamo námestníkom na generálnej prokuratúre. Hlavná vojenská prokuratúra mala sídlo inde, to znamená, že ak nahrávka pochádza z roku 2000, tak kanceláriu mal mimo hlavnej budovy,“ hovorí Trnkova bývalá advokátka a prokurátorka Eva Mišíková. Trnka sa potom v roku 2004 stal generálnym prokurátorom.

informoval:cas.sk

today

Odporúčané profily

Profilová fotka
Eddie Murphy
Profilová fotka
EGO- Michal Straka
Profilová fotka
Ayrton Senna