Čižnár pozastavil Trnkovi výkon funkcie

Článok

O rozhodnutí generálnej prokuratúry informovala televízia Joj. Dôvodom pozastavenia Trnkovej funkcie je začatie disciplinárneho konania, ktoré sa týka dvoch skutkov. 

Trnka dostal dokumenty klasickou poštou. Prokuratúra chcela týmto spôsobom „predísť tomu, aby sa menovaný o návrhu resp. o dočasnom pozastavení výkonu funkcie prokurátora nedozvedel najskôr z médií, ale od príslušných orgánov,“ povedala pre televíziu hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová. 

Čižnárov obrat

Ešte pred dvoma týždňami Čižnár tvrdil, že pozastaviť výkon funkcie Trnkovi v súčasnosti nie je možné, pretože dosiaľ nebolo vznesené obvinenie pre konkrétny trestný čin. Prokuratúra zároveň tvrdila, že nie je možný ani disciplinárny návrh, lebo uplynula premlčacia lehota od skutku nahrávky s  Marianom Kočnerom. 

Zvukový záznam z leta 2014 si mal urobiť Marian Kočner. Týkať sa má údajného Trnkovho pokusu o vydieranie spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka nahrávkou jeho rozhovoru v konšpiračnom byte z kauzy Gorila.

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka spolu s Marianom Kočnerom tiež nainštalovali do kancelárie skrytú kameru, čím si mohli v minulosti nahrávať všetky stretnutia, ktoré na prokuratúre prebehli. Svedčí o tom video, ktoré zverejnilo Investigatívne centrum Jána Kuciaka. Pozastavenie Trnkovej funkcie žiadali Etická komisia prokuratúry, Rada prokurátorov ale aj viacero politických predstaviteľov. 

today

Odporúčané profily

Profilová fotka
Andrej Kiska
Profilová fotka
Antonio Bnderas
Profilová fotka
Victoria Abril