Cestárov na Spiši zase zima prekvapila?

Článok

Ako je možné,že sneh v januári zase zaskočil cestárov nevedel nikto z kompetentných vysvetliť, podstatné je, že ľudia si platia čoraz vyššie dane,len nikto nevie kde tie peniaze končia

Skutočná zima prišla pod Tatry len pred pár dňami a už to takmer viedlo k nešťastiu. Na diaľnici medzi Spišským Štvrtkom a Popradom sa v nedeľu o 11. hod. stala hromadná nehoda. Zrazilo sa tam 20 áut, dvaja ľudia sa ľahko zranili. Meteorológovia síce upozorňovali, že v nedeľu bude snežiť a fúkať, ale tento úsek priam priťahuje problémy. Vodiči tvrdia, že išli pomaly a aj tak nič nevideli.

Posádky dvadsiatky rozbitých áut z nehody našťastie vyviazli bez ťažkých zranení. Najhoršie na tom bola asi staršia pani z bieleho seatu, ktorá si bolestivo zranila nos. „Na miesto okamžite vyrazili popradskí hasiči a na pomoc prišli aj hasiči z Levoče. Na mieste bol silný vietor a mráz, a aby sa ľudia z poškodených áut a autobusu mali kde zohriať a aby sme ich vedeli z diaľnice evakuovať, z Prešova bol vyslaný evakuačný autobus. Z našej hasičskej stanice sme priviezli aj veľký barel s teplým čajom. Zasahovalo tu 14 hasičov a sedem našich áut,“ povedal na mieste riaditeľ popradských hasičov Ondrej Šproch.

Nebezpečný úsek

Diaľnica v smere od Spišského Štvrtka do Popradu bola uzavretá až do večerných hodín. Autá tento úsek obchádzali po ceste E1/18. „Tento úsek diaľnice je pri vetre a snežení veľmi rizikový. Vytvárajú sa tu situácie, že v okamihu tu nevidno ani na desať metrov. Vodiči by však pri zníženej viditeľnosti mali častejšie používať zadné hmlové svetlá. Tie je v takýchto situáciách vidieť z omnoho väčšej diaľky,“ posťažoval sa zasahujúci hasič. Vrchol kopca na diaľnici medzi Spišským Štvrtkom a Popradom je pri snežení a silnom vetre veľmi nebezpečný. Pred troma rokmi, 26. apríla 2017, sa tu zrazilo 50 áut, zranilo sa 24 osôb, z toho dve ťažko.

today

Odporúčané profily

Profilová fotka
Rita Ora
Profilová fotka
Alessandra Ambrosio
Profilová fotka
Martin JAKUBEC