Boris Kollár je rovnaký plagiátor ako Andrej Danko?

Článok

Smutné teátro „vzdelancov“ z parlamentných lavíc pokračuje, tentoraz v podaní Borisa Kollára a Petry Krištúfkovej

Zľahčil som si to, nebolo to pekné, reagoval šéf parlamentu

Smutná komédia v podaní Borisa Kollára ako predsedu politickej strany a predsedu parlamentu pokračuje. Ešte vlani vykrikoval, že ak je Andrej Danko plagiátor nemé čo robiť na čele parlamentu, teraz je v tej istej situácii, no podľa neho NA ODCHOD SA NECHYSTÁ.(dôvod? veď som opísal len polovicu) Viac ako polovica diplomovej práce predsedu parlamentu a hnutia Sme rodina Borisa Kollára je skopírovaná. Obhajoval ju na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici. Tvrdí to mimoparlamentá strana Spolu v statuse na Facebooku, následne k tomu jej predstavitelia mali aj tlačovú konferenciu.

Šéf parlamentu Boris Kollár v reakcii priznal, že si zľahčil písanie práce. „Nie je to pekné, priznávam to. Ale neznamená to, že som nemal prejsť k obhajobe práce,“ povedal Kollár.

prečítaj si aj:

Ako sa korumpovana sudkyňa sa vyhovára?

Kollár sa bránil, že jeho zhoda s inými prácami je 24,45 percenta. „Interné smernice hovoria bežne, že do 30 percent je to bežná prax, že sa uznáva,“ poznamenal Kollár.

Odmieta rovnako tvrdenia o tom, že v práci dostatočne nezdrojoval. Tvrdí, že použil všetky zdroje, ktoré mohol a cez test originality prešiel. „Ak by som cez toto neprešiel, nepustili by ma ku štátnej skúške,“ podotkol. Kollár zdôraznil, že je potrebné si ctiť platný školský systém a stanovené pravidlá. Tie musia podľa neho platiť pre každého. „Tu máte protokol originality, ktorý je platný. To som si nevymyslel,“ uviedol. Rovnako deklaroval, že prácu písal sám.

„Zistili sme, že aj nový predseda parlamentu Boris Kollár je plagiátor ako jeho predchodca Andrej Danko. Viac ako polovica jeho diplomovej práce je od slova do slova ukradnutá z iných zdrojov,“ stojí v statuse.

today

Odporúčané profily

Profilová fotka
Rita Ora
Profilová fotka
Alessandra Ambrosio
Profilová fotka
Martin JAKUBEC