Beblavý sa stretol s Haščákom?

Článok

Beblavý priznal stretnutie s Haščákom s tým, že o ňom informoval krátko po ňom a to v roku 2016. Beblavý posledné dni kritizoval, že sa šéf Smeru Robert Fico mal podľa spisu Gorila ako opozičný politik stretnúť s Haščákom. Fico povedal, že nahrávka ho z ničoho neusvedčuje. Penta pravosť nahrávky odmietla. Fico reagoval, že Beblavý je gorilie mláďa, keďže v čase vzniku spisu Gorila, ktorý odhaľuje korupciu za Dzurindovej vlády, pôsobil ako nominant SDKÚ na poste štátneho tajomníka rezortu práce. Ešte predtým ako dnes popoludní Beblavý priznal stretnutie s Haščákom, na danú informáciu reagoval líder OĽaNO Igor Matovič. Povedal, že Beblavý už po prevalení spisu Gorila v roku 2011 obhajoval Dzurindu. Matovič tiež uviedol, že ide o vážnu situáciu a Beblavý by mal prípadné stretnutie s Haščákom vysvetliť.

Beblavý už predtým čelil kritike od Matoviča za to, že napriek zverejneniu kauzy Gorila v roku 2011 a masívnym verejným protestom v roku 2012 kandidoval za SDKÚ a voči aktérke Gorily a nominantke SDKÚ Anne Bubeníkovej na Fonde národného majetku sa postavil až neskôr. V týchto dňoch sa tiež ukázalo, že Bubeníková zakotvila v roku 2012 vo firme, v ktorej vedení bol Beblavého brat.

Programový líder PS/Spolu Miroslav Beblavý a gestor pre oblasť zdravotníctva Oskar Dvořák na dnešnej tlačovke priniesli údaje o tom, ako podľa nich slovenskému zdravotníctvu vládne koalícia Penty a Smeru a ako si údajne Jaroslav Haščák v zdravotníctve kúpil úradníkov a politikov. Finančná skupina to odmietla.

Beblavý obvinil niekdajšiu šéfku Úradu pre dozor nad zdravotníctvom z poškodzovania verejného záujmu. Povedal, že Penta a Smer sú v zdravotníctve jedna skupina, v ktorej sa len striedajú ľudia. Ukazuje to na príklade Moniky Pažinkovej a Viliama Čisláka. Pažinkovú za prvej vlády Smeru vybrali za riaditeľku Fakultnej nemocnice v Prešove. Šéfkou Úradu pre dozor nad verejným zdravotníctvom sa stala v druhej vláde Roberta Fica. Po odchode začala vlani pracovať pre ProCare, kde vedie sieť polikliník. Podobne fungoval aj bývalý minister Viliam Čislák, ktorý keď skončil ako minister, nastúpil do ProCare a teraz opäť robí pre štát.

zdroj:pravda

today

Odporúčané profily

Profilová fotka
Eddie Murphy
Profilová fotka
EGO- Michal Straka
Profilová fotka
Ayrton Senna